Gündem

Özel sefer düzenlenecek! THY’den flaş açıklama

Son dakika | Özel sefer düzenlenecek! THY’den flaş açıklama, gündemdeki haberler bölümümüzde Son dakika | Özel sefer düzenlenecek! THY’den flaş açıklama konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Son dakika | Özel sefer düzenlenecek! THY’den flaş açıklama ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Son dakika | Özel sefer düzenlenecek! THY’den flaş açıklama

Son dakika haberi… Türk Hava Yolları’nın ülkete tarifeli uçuş yaptığı Nur-Sultan, Almatı, Türkistan ve Aktav seferleri 9 Ocak Pazar gübüne dek iptal edilmişti. Kazakistan’ın en büyük şehri Almatı’da yatı görevinde olan Türk Hava Yolları ve diğer Türk hava yolu şirketlerinin hemen hemen 75 uçuş personelinin ülkede mahsur kalması sebebiyle, personellerin Türkiye’ye getirilmesi için özel bir tahliye seferi planlandı.

Uçuş kodu TK6902 olan Türk Hava Yolları uçağı gerekli izinlerin alınmasının ardından bu gece İstanbul’dan Almatı’ya hareket edecek. 

KAZAKİSTAN’DA MAHSUR KALAN PERSONELLER 8 OCAK’TA İSTANBUL’DA OLACAK

Tahliye seferinde yalnızca uçuş personelinin bulunacağı bilgisine ulaşıldı. Uçağın yarın Türkiye saatiyle 13.40 civarında İstanbul’da olması bekleniyor. 
Ayrıca Nur-Sultan’da bulunan 4’ü kabin, 2’si kokpit çalışanı 6 THY uçuş görevlisi için de THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatıyla gerekli tüm tahliye olanaklarının da değerlendirildiği altı çizildi. 

Başa dön tuşu