Gündem

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin , ekonomi haberleri bölümümüzde Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin

Sağlıklı, canlı ve göz alıcı bir cilde sahip olmayı kim istemez ki! Bunun için onlarca para verip aldığınız cilt bakım ürünlerini desteklemek için vücudunuzu içten arındırmanız gerekebilir. Metabolizmanızda ve cildinizde detoks etkisi yaratan gıdaları diyetinize ekleyerek berraklığı yakalarken, kolajen takviyesi ile de kırışıklık oluşumunu geciktirebilirsiniz.

Aynada güzel bir görüntüyle karşılaşmanın hiç de o kadar zor olmadığını anlamanızı sağlayacak bu öneriler aracılığıyla, kendinizle yeniden barışabilirsiniz. Unutmayın, hiçbir iyileşme bir günde gerçekleşmez; cildinizdeki farklı yakalamak için vücudunuza süre tanıyın…

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin #1

YEŞİL ÇAY İLE DETOKS ETKİSİ YARATIN

Vücudumuzu toksik maddelerden arındırmak için faydalandığımız detoks suyunun cilt ve saç sağlığı için de olumlu etkileri mevcuttur. Yeşil çay ise, kuvvetli antioksidan özelliğiyle yaşlanmanın cilt üzerinde oluşturduğu etkileri azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Günlük tükettiğimiz suyun içerisine 2 poşet yeşil çay, 1 adet çubuk tarçın, 2-3 dilim elma ve limon dilimleri atarak detoks suyu tüketmek kilo vermenize, sindirim sisteminin düzenlenmesine ve daha mutlu olmanıza yardımcı olmaktadır.

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin #2

KOLAJEN ÜRETİMİNİ DESTEKLEYİN

Kolajenin vücudumuzun en mühim yapıtaşlarından biridir. Kolajen saçımızda, yüzümüzde, tırnaklarımızda, kısacası vücudumuzun bir çok yerinde bulunan bir proteindir. İlerleyen yaşlarda vücudun kolajen üretimi azalır. Ayrıca sigara, alkol tüketimi, yetersiz uyku, hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme kolajen kaybına neden olmaktadır. Bundan dolayı kolajeni takviye olarak almak çok mühimdir.

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin #3

GLUTATYON İLE ARININ

Sağlıklı olmak ve vücudun bir çok hastalıktan muhafaza edilmesinı sağlayan moleküller içinde en mühimsi olan Glutatyon’un vücuttaki en kuvvetli antioksidandır. Sağlıklı olmamızı ve vücudumuzun bir çok hastalıktan muhafaza edilmesinı sağlayan moleküller içinde mühim bir yeri olan glutatyonun eksikliği, yalnızca erken yaşlanmaya neden olmakla kalmayıp, kronik yorgunluktan diyabete, kalp damar hastalıklarından Alzheimer, parkinson, demans gibi sinir sistemi hastalıklarına ve kansere kadar birden fazla hastalığa zemin hazırlamaktadır. Lahana, karalahana, enginar, karnabahar, ıspanak, sarımsak, soğan, kimyon, zerdeçal, avokado, kuşkonmaz, greyfurt, havuç gibi gıdalar glutatyon içeren ve vücutta glutatyon üretimini sağlayan besinler içinde olup tüketilmesi bi hayli fayda sağlamaktadır.

Parlak bir cilde sahip olmanın sırlarını keşfedin #4

SU İÇMEK CİLDİ GÜZELLEŞTİRİYOR

Hayatın temel parçası olan suyun bunun yanı sıra cilt için de mühim getirileri mevcuttur. Suyun hücrelere besin ve oksijen taşıdığı, cildimizi nemlendirerek taze, yumuşak, göz alıcı ve pürüzsüz olmasını sağlarken bunun yanı sıra cildimizdeki kırışıklıkları giderir. Bundan dolayı de en iyi yaşlanma zıtı sıvı kesinlikle tartışmasız sudur.

Başa dön tuşu