Kripto Haberleri

“Piyasalar Dövülüyor” 3 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

“Piyasalar Dövülüyor” 3 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!, kripto para takipçileri için “Piyasalar Dövülüyor” 3 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “Piyasalar Dövülüyor” 3 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“Piyasalar Dövülüyor” 3 Analist, Altın Beklentilerini Paylaştı!

Altın, yüksek dolar ve kuvvetli Hazine faizlerinin baskısıyla Perşembe günü zayıf işlemlerde mühim bir destek düzeysinin altına düştüğü için, altı yılın en kötü performansını kaydetme yolunda ilerliyor. Kriptosite.com olarak okuyucularımız için stratejist Ilya Spivak’ın değerlendirmeleri ile piyasa analistleri David Becker ve Christopher Lewis’in teknik analizlerini bir araya getirdik.

“Arada kalan altın, Ocak ayının ilk haftasından yön için ipuçları arayacak”

Altın piyasasını değerlendiren DailyFX döviz stratejisti Ilya Spivak, şunları dile getiriyor:

Son 48 saat içinde görülen ileri geri hareketler, herhangi bir temel katalizörden ziyade piyasanın çok daha zayıf olduğu ve likidite yokluğu sebebiyle oynaklığın arttığını çok daha yüksek gösteriyor.

Altın

Altın fiyat aralıkları Salı günü bir ayın en yüksek düzeysine ulaştı, fakat bir sonraki seansta kapanmadan önce bir haftanın en düşük düzeysine geriledi ve 2015’ten bu yana en büyük yıllık yüzde düşüşünü kaydetme yolunda ilerledi. Ilya Spivak, altının enflasyonun büyüklüğü ile ABD Merkez Bankası’nın onu kontrol altına alma adımları içinde kaldığı için Ocak ayının ilk haftasından yön ipuçları arayacağını belirtiyor.

David Becker: Kısa vadeli bir yükseliş trendi artık gerçekleşebilir

Altın fiyat aralıkları, art arda 4 işlem günündeki rallinin ardından seansın en düşük düzeylerinden toparlandı. Dolar da kamçılandı ve toparlanmaya çalıştı fakat ivme kazanamadı. Bunun yanı sıra 10 faiz de yükseldi, çünkü faiz eğrisi birkaç gün boyunca düzleşmenin ardından nihayet dikleşti. Piyasa analisti David Becker 4 günlük ralli sona yaklaşırken altın fiyat aralıkları kırbaçlandığını belirtiyor ve desteğin, 50 günlük hareketli hemen hemennın yakınında 1.802 dolarda, direncin, aşağı doğru eğimli bir trend çizgisinin yakınında 1.857 dolarda görüldüğünü ifade ediyor.

Altın

Analiste göre, bi hayli hızlı stokastik çapraz satış sinyali oluşturduğundan kısa vadeli momentum negatife döndü ve bi hayli hızlı stokastik, 80’lik aşırı alım tetikleyici düzeysinin üzerinde 87’lik bir okuma yazdırırken fiyatlar aşırı satın alındı. Analist, MACD (hareketli hemen hemen yakınsama sapma) endeksi çapraz alım sinyali oluşturduğundan orta vadeli momentumun pozitife döndüğünü ve MACD histogramının, daha yüksek fiyatlara işaret eden yukarı eğimli bir yörünge ile pozitif bölgede yazdırdığını kaydediyor. David Becker, analizini şu biçimde sonlandırıyor:

10 günlük hareketli hemen hemen, 50 günlük hareketli hemen hemennın üzerine çıkmaya hazırlanıyor. Bu da kısa vadeli bir yükseliş trendinin artık gerçekleşebileceği manasına geliyor.

Altın

“Piyasanın yakın günlerde yukarı hareket etmesi pek olası değil”

Piyasa analisti Christopher Lewis, altın piyasalarının, 50 günlük ve 200 günlük EMA göstergelerini dilimlediği için Çarşamba günü yine işlem seansı sırasında biraz düştüğünü belirtiyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

Piyasa dün bir noktada patlamaya hazır gibi görünmekte, fakat bir şapka düşüşüyle ​​​​o kadar çok satış baskısı geldi ki, kırılmayı gerçekleştirecek momentum miktarının yakınında hiçbir yere sahip olmadığımız çok açık.

Bu nedenle analiste göre, önümüzdeki birkaç seansta en iyi ihtimalle yan hareketlere inceleyeceğiz, fakat günün sonunda yılın son haftası ve bundan dolayı ilk etapta herhangi bir gerçek çekiş için mücadele etmemiz bi hayli mantıklı.

XAU

Analist, önümüzdeki hafta iş sayısı açıklanacağını ve bunun ABD doları üzerinde büyük bir etkisi bulunacağı için, bunun altın piyasasını da çok fazla etkileyeceğini düşünüyor ve şu teknik düzeylere gözleri üstüne topluyor:

1.820 dolar düzeysi, dün yol açtığını düşündüğüm bir engeldi. Lakin orada o kadar bi hayli hızlı döndü ki, bu piyasanın yakın günlerde yukarı yönlü hareket etmesinin pek olası olmadığını dile getiriyor. Bu nedenle, destek olan 1.775 dolara bakmamız daha olabilecek. Orada aşağı inersek, bir sonraki 1.750 dolar düzeysine bakabiliriz.

Analiste göre, her iki durumda da, ABD dolarına çok dikkat edilmesi gerekiyor, çünkü burada olanlarla mühim bir negatif korelasyonu var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu