Kripto Haberleri

Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı!

Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı!, kripto para takipçileri için Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Popüler Analist, Yatırım Yaptığı Altcoin’leri ve Tavsiyelerini Paylaştı!

İnsanlar airdrop’larda binlerce dolar değerinde kripto alıyorlar. Popüler kripto analisti ve traderı olan Lucas Dimos, şansınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı açıklıyor, tavsiyelerde yer alıyor ve tahmin ettiği bir sonraki altcoin projesini paylaşıyor. Biz de analistin paylaşımlarını ve tavsiyelerini Kriptosite.com okuyucuları için hazırladık.

İlk büyük airdrop’unu Uniswap’tan (UNI) kazandı

Sıcak cüzdanınıza düşen ücretsiz token’leri görmek için uyanmak, piyangoyu kazanmak gibi gelebilir. Kriptoda, airdrop olarak bilinmekte. Airdrop’lar eşantiyonlar gibi ve geliştiriciler genelde bir projeyi erken benimseyenleri ödüllendirirken platformlarına gözleri üstüne topluyorlar. Bu airdrop’lardan yararlanmak kısmen strateji ve kısmen şanstır. Bu armağanler yüzlerce yahut binlerce dolar değerinde olabiliyor. En büyüklerinden biri, Eylül 2020’de Uniswap v1 yahut v2 anlaşmalerini kullanan adreslere 400 UNI tokeni’ni airdrop yoluyla gönderen Uniswap’tandı.

Altcoin

2017’den beri kripto yatırımcısı olan Lucas Dimos, Uniswap’lar da dahil olmak üzere birkaç airdrop’dan nasiplenecek kadar şanslı. Bu airdrop’lar, UNI’nin Salı günkü hemen hemen 19 dolarlık işlem fiyatına göre hemen hemen 7.600 dolar değerindeydi. Bu tutar, çekilişteki değerinin hemen hemen üç katıydı. Lucas Dimos, tohum cümlesini kaydetmediği için eski cüzdanına giriş yapamadığını ve ücretsiz paralara artık erişemeyeceğini dile getiriyor. O deneyimden bu yana, bu airdrop’ların bazılarının büyüyebileceğinin farkına vardı ve nerede ve ne zaman tekrar olabileceklerini dikkatle izliyor.

Hedef: Güçlü kullanım emsallari olan erken aşama altcoin projeleri

Son zamanlarda, protokolü kullanmak için .eth adreslerini kaydetmek için kullanılan bir platform olan Ethereum Name Service’ten bir airdrop aldı. Bu airdrop, ENS’nin Salı günkü hemen hemen 41 dolarlık işlem fiyatına göre hemen hemen 2.200 dolar değerindeydi. Etherscan cüzdanına göre, toplamda hemen hemen 900 dolar değerinde üç airdrop daha aldı.

Bu airdrop’ların değerleri değişiyor ve her bir kriptonun işlem fiyatına bağlı. Cüzdan sahipleri, bir protokolü ne kadar süreyle ve ne çok fazla kullandıklarına bağlı olarak farklı miktarlar da alabiliyorlar. Lucas Dimos, bunun merkezi olmayan bir platform kullanmanın avantajlarından biri olduğunu dile getiriyor:

Ürünü kullandığınız için risk sermayedarları ve büyük teknolojinin ödüllendirilmesi yerine, çoğu zaman bu protokolü kullandığınız için bir yönetişim tokeni yahut başka bir yardımcı program tokeni ile ödüllendiriliyorsunuz.

Altcoin

Popüler analist, kuvvetli kullanım emsallari gördüğü erken aşama altcoin projelerine sürekli olarak olarak yatırım yapıyor. Neye yatırım yaptığı hususunda açık ve görüşlerini Twitter’da ve 500.000’den fazla takipçisi olan TikTok’ta paylaşıyor.

Airdrop alma potansiyeli nasıl artırılır? Tehlikeleri var mı?

Lucas Dimos, projelerin genelde Sybil saldırısı adı verilen bir şey sebebiyle airdrop duyurularını önceden bildirmediğini dile getiriyor. Bu saldırı, bir kişi yahut kurumun birden fazla hesap yahut node oluşturduğu süredir. Bu durumda, aldıklarını en üst düzeye çıkarmak için bir grup kabuk hesap oluşturarak bir airdrop’u kötüye kullanmaktır.

Girişim sermayesi firmaları bu stratejide ellerini bile denediler; En kaliteli bilinen olay, kripto şirketi Divergence Ventures ve Ribbon Finance airdrop’unu içeriyordu. Yani büyük ölçüde bir tahmin oyunu. Lucas Dimos, başlamak için tarayıcınıza bağlanan bir web cüzdanı yahut sıcak cüzdan olan bir MetaMask hesabı almanızı öneriyor. Ardından, geçen sene başlatılan ve halen bir token yayınlamamış olabilecek merkezi olmayan finans projelerini arayın. Analist, platformlarını amaçlandığı gibi kullanabilirseniz, olabileceken bir airdrop alacağınızı dile getiriyor:

Çoğu spekülasyon. Birine airdrop’a girmesini söyleyebilmenin en iyi yolu, gerçekten Web3 uygulamalarını kullanmaktır, çünkü aslında yaptığınız şey, vaktinizi harcıyorsunuz ve belki de çalışması için biraz para harcıyorsunuz.

ETH

Hayattaki çoğu şey gibi, airdrop ücretsiz bir öğle yemeği değil. Bu protokollerden bazılarıyla etkileşim, gaz fiyatlarıni karşılamak için biraz Ethereum (ETH) gerektirebilir. Misal verilecek olursa, Ethereum Name Service platformu, alan adınızı kaydederken ağa bir gaz ücreti ödemenizi istiyor. Lucas Dimos, şu açıklamayı yapıyor:

Ethereum Name Service airdrop’u eninde sonunda geleceğini düşündüğüm bir şeydi. Bu kadar büyük bulunacağını yahut daha fazla adres satın alacağımı bilmiyordum.

Lucas Dimos, airdrop’larla alakalı kötü bir deneyim yaşamadığını söylerken, riskleri hususunda ikazyor ve “Fırsatlar olduğu kadar çok dolandırıcılık da var” diyor. Misal verilecek olursa bazı bireyler, cüzdanlarında olağandışı token’ler gördükten sonra kimlik avı dolandırıcılığı açıkladı. Popüler analist, güvende kalmak için şu tavsiyelerde yer alıyor:

Anlamadığınız herhangi bir protokolle etkileşime girmeyin. Aşina olmadığınız bir çalışmadan yahut arkasında isimsiz bir ekibin olduğu ve saygınlığı olmayan bir çalışmadan token alırsanız, dikkatli olun. Çünkü token’in web sitesine gitmek ve sayfasına bağlanmak gibi şeyler yapmak, cüzdanınızın boşalmasına neden olabilir.

Altcoin

Analiste göre iyi bir kural, nereden geldiğini bilmiyorsanız, ona dokunmayın, ama iyi haber şu ki, orada olsa bile, onunla uğraşmazsan hiçbir şey yapmayacak.

Yaklaşan airdrop’lara gelince, birkaçı üzerinde spekülasyon yapıyor. Biri, önder altcoin Ethereum gaz fiyatlarınde ne kadar harcadığınızı söyleyen basit bir platform olan Fees.wtf’den. Doğrulanmamış Twitter hesabı bir önceki günlerde bir airdrop’un hafta sonuna kadar gelebileceğini öne sürdü ve hak kazanmak için gereksinimleri paylaşımı yaptı. Diğeri ise MetaMask’tan. MetaMask’ın sahibi olan ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin, Kasım ayında bir tweet’e bir Mask token’nin gelebileceğini ima ederek yanıt verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu