Gündem

Prof. Dr. Aziz Sancar aşı karşıtlarına tepki: “Aşı karşıtı olmak mantık dışı bir tutum”

Prof. Dr. Aziz Sancar aşı zıtlarına tepki: “Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum”, gündemdeki haberler bölümümüzde Prof. Dr. Aziz Sancar aşı zıtlarına tepki: “Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum” konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Prof. Dr. Aziz Sancar aşı zıtlarına tepki: “Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum” ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Prof. Dr. Aziz Sancar aşı zıtlarına tepki: “Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum”

Aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları gerçekleştiren bireylerle bir araya gelen Prof. Dr. Aziz Sancar, aşı zıtları ile alakalı yaptığı bilgilendirmede “Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum. Kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK’ın onur konuğu olarak Türkiye’ye gelen Prof. Dr. Aziz Sancar, TÜBİTAK Covid-19 Türkiye Platformu ile buluştu. Tarihi toplantıyı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal platformdan paylaşımı yaptığı videolu bir mesajla açıkladı.

Prof. Dr. Aziz Sancar aşı zıtlarına tepki Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum

”İYİ ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMİŞLER”

“Birlikte Geliştirme ve Birlikte Başarma” başlıklı toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Sancar, “Aşı çalışmalarının geldiği noktayı nasıl buluyorsunuz” sorusu üzerine, “Çok başarılı buldum. Bazılarından haberim vardı ama bu kadar ayrıntılı bilmiyordum. Gerçekten 3 yıl içinde harika işler başarmışlar ve iyi öğrenciler yetiştirmiş gerçekten fazla beğendim” dedi.

Prof. Dr. Aziz Sancar aşı zıtlarına tepki Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum

”AŞI KARŞITI OLMAK MANTIKLI BİR TUTUM DEĞİL”

Sancar, aşı zıtlığı hususunda bir mesajının olup olmadığı sorusuna ilişkin “Ne diyeceğimi bilmiyorum çünkü aşı zıtı olmak bence mantık dışı bir tutum. Yani mantıklı değil. Aşı zıtı olmak mantıklı bir tutum değil” ifadelerine yer verdi.

Prof. Dr. Aziz Sancar aşı zıtlarına tepki Aşı zıtı olmak mantık dışı bir tutum

”KANUN ZORLAMASA BİLE AŞI OLMAK GEREK”

Sancar, görev yaptığı üniversitenin aşı olmayanları kabul etmediğini kaydederek “Türkiye kanunları zorluyor mu bilmiyorum. Ama kanun zorlamasa bile aşı olmak gerek yoksa başkasını tehlikeye sokuyorsunuz. Buna hakkınız yok” dedi.

 

 

Başa dön tuşu