Kripto Haberleri

QuickSwap Nedir? QUICK Coin Nasıl Alınır?

QuickSwap Nedir? QUICK Coin Nasıl Alınır?, kripto para takipçileri için QuickSwap Nedir? QUICK Coin Nasıl Alınır? ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. QuickSwap Nedir? QUICK Coin Nasıl Alınır? başlıklı haberimizin ayrıntıları..

QuickSwap Nedir? QUICK Coin Nasıl Alınır?

QuickSwap nedir? QuickSwap Polygon blok zinciri üzerinde çalışan bir Uniswap çatalıdır. Bu makalede QuickSwap nedir, ne sunar, QUICK coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulacaksınızdır. Kriptosite.com olarak, sizin için hazırladık. Gelin projeyi birlikte gözlemleyelim.

QuickSwap nedir?

Blockchain projesi QuickSwap, Polygon ağında çalışan bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). Borsa, popüler DEX’lerden birisi olan Uniswap’ın çatalı (klonu) olarak oluşturulmuştur. Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) ile çalışan Quick, yeni nesil bir katman 2 DEX’idir. AMM, listelenen varlıkların değerlerini emir defteri yerine algoritmalar aracılığıyla belirler. Uniswap, Ethereum ağı üzerinde çalışır. Bu bağlamda Quick, Ethereum’un ölçeklenebilirlik ve yüksek işlem ücreti gibi poblemlerinı çözmek maksadıyla oluşturulmuştur. Borsa, merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir ve topluluk aracılığıyla yönetilmektedir. Bunun bunun yanında, Uniswap çatalının QUICK coin isimli bir yerel kripto para birimi bulunur.

QuickSwap ne sunar?

QuickSwap, Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı anlaşmasiyle oluşturulmuş tokenlerin hemen hemen sıfır işlem ücreti ile takas edilebilmesine olanak verir. Polygon’un 2. katmanında çalışan DEX, Uniswap’tan daha bi hayli hızlı ve Ethereum ağından daha ucuz bir biçimde çalışmaktadır. Kullanıcılar, DEX aracılığıyla bi hayli bi hayli hızlı bir biçimde işlem yapabilir ve işlemler için ödedikleri ücretler ise bi hayli düşüktür. Quick, bir çok kripto para birimini listelemektedir ve yatırımcılar, DEX aracılığıyla bu varlıkların ticaretini yapabilir. Çeşitli DeFi işlemlerine de olanak tanıyan borsa, kullanıcılara pasif gelir elde etme imkânı da sağlamaktadır. Platforma likidite sağlayan kullanıcılar, işlem fiyatlarınden yüzdelik pay alır.

QUICK coin nedir?

2021 senesinin şubat ayında piyasaya sürülen QUICK coin, QuickSwap borsasının yerel kripto para birimi olarak çalışan bir tokendir. Tokenin Ethereum, Polygon ve Solana blok zincirlerinde oluşturulmuş versiyonları mevcuttur. Maksimum arzı 1 milyar adet ile sınırlandırılan QUICK token, borsa içinde çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Bu kullanım durumları içinde ödemeler, DeFi işlemleri ve yönetişim bulunur.

Yazının yazıldığı sırada QUICK coin, 60 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük 501. kripto para birimi konumundaydı. Buna ek olarak, 1 milyon adet ile sınırlandırılan maksimum arzın %33’üne denk gelen 327 milyon adet token dolaşımda yer alıyordu.

QUICK coin ne için kullanılır?

QUICK coin, QuickSwap borsasının yerel kripto para birimi ve yönetişim tokenidir. QUICK sahipleri, varlıkları aracılığıyla yönetime katılabilir ve borsaya hangi paritenin ekleneceği gibi konularda oy kullanabilir. Token, platform içi işlemlerde yaşanan işlem fiyatlarıni ödemek için bir ödeme yöntemidir. Kullanıcılar, gerçekleştirdikleri işlemler karşılığında platforma QUICK ile ödeme yapar. Borsaya likidite sağlayan kullanıcılar ise, işlem fiyatlarınden %0,3 oranında pay alma hakkı kazanır. Bunun yanında likidite sağlayıcıları pasif gelir elde edebilmektedir. Bunun bunun yanında token sahipleri, varlıklarını platformun “Dragon’s Lair” isimli havuzuna yatırabili ve dQUICK ödülleri kazanabilir.

QuickSwap nedir? QUICK coin nasıl alınır?

QUICK coin, işlem hacmi geniş kripto para borsalarında işlem gören bir kripto paradır. Mevcut olarak Binance, Coinbase, KuCoin, Gate.io gibi kripto borsaları QUICK’i listelemektedir. QuickSwap projesiyle ilgilenen yatırımcıların, ilk kez bu borsalardan birine üye olmaları gerekmektedir. Eksiksiz bir biçimde üye olan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak QUICK’i satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu