Ekonomi Haberleri

Rekabet Kurumu’ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma

Rekabet Kurumu’ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma , ekonomi haberleri bölümümüzde Rekabet Kurumu’ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Rekabet Kurumu’ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Rekabet Kurumu’ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma

Rekabet Kurumu'ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma

Rekabet Kurumu yaptığı yazılı bilgilendirmede, Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş., Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Paz. A.Ş., LG Electronics Tic. A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ve SVS Dayanıklı Tük. Mall. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ile ilgili soruşturma açıldığını açıkladı.

ÖN ARAŞTIRMA KARARA BAĞLANDI

Rekabet Kurumu’ndan yapılan yazılı bilgilendirmede, “Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve LG Electronics Ticaret A.Ş. ile bu teşebbüslerin distribütörlerinin, yetkili satıcılara internet satış yasağı getirmek yahut yeniden satış fiyatı tespitinde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulu’nca karara bağlandı.

Rekabet Kurumu ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma #1

SORUŞTURMA AÇILMASINA KARAR VERİLDİ

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 09 Eylül 2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş., Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Paz. A.Ş., LG Electronics Tic. A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ve SVS Dayanıklı Tük. Mall. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ile ilgili soruşturma açılmasına karar verdi” denildi.

Rekabet Kurumu ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma #2

Rekabet Kurumu ndan 6 beyaz eşya şirketine soruşturma #3

 

 

Başa dön tuşu