Gündem

Riot Games, cinsiyet ayrımcılığı nedeniyle 100 milyon dolar ödeyecek

Riot Games, cinsiyet ayrımcılığı sebebiyle 100 milyon dolar ödeyecek , ekonomi haberleri bölümümüzde Riot Games, cinsiyet ayrımcılığı sebebiyle 100 milyon dolar ödeyecek başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Riot Games, cinsiyet ayrımcılığı sebebiyle 100 milyon dolar ödeyecek  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Riot Games, cinsiyet ayrımcılığı sebebiyle 100 milyon dolar ödeyecek

Riot Games, cinsiyet ayrımcılığı nedeniyle 100 milyon dolar ödeyecek

League of Legends ve Valorant gibi popüler oyunların arkasındaki video oyunu yapımcısı Riot Games, 2 binden fazla mevcut ve eski kadın çalışanına cinsiyet ayrımcılığı yaptığı gerekçesiyle 2018 senesinde dava edilmişti.

Davadan ayrı olarak devlet; kadınlara yönelik cinsel taciz, ayrımcılık, eşit olmayan ücret ve mobbing iddiaları üzerine şirket ile ilgili soruşturma başlatmıştı.

100 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

Riot Games, 2 binden fazla mevcut ve eski kadın çalışanına cinsiyet ayrımcılığı yaptığı gerekçesiyle 100 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Anlaşma şartlarına göre, Kasım 2014’e kadar uzanan 1.000’den fazla tam zamanlı çalışan, 80 milyon doları bölüşecek ve 20 milyon dolar da avukat fiyatlarıne ve diğer masraflara gidecek.

Riot Games, cinsiyet ayrımcılığı sebebiyle 100 milyon dolar ödeyecek #1

Çinli internet devi Tencent’in sahibi olduğu Riot, dünyanın en ileri gelen oyun yayıncılarından biri olarak ön planda gözüküyor. Misal verilecek olursa şirketin piyasaya devam ettiği League of Legends oyunu, geçen yıl ortalama 2 milyar dolar gelir elde etti.

Başa dön tuşu