Gündem

Rize’nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor

Rize’nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Rize’nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Rize’nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Rize’nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor

Rize'nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor

Rize’nin kadın ambulans şoförleri Nermin Atmaca ve Tülay Işıklar, hemcinslerine örnek oluyor.

Rizelilerin ilk gördüklerinde “Aaa bayan şoför. Sen ne anlarsın, süremezsin” dedikleri kadın ambulans şoförleri şimdi takdir topluyor.

“ZAMANLA ÜSTESİNDEN GELDİK”

İlk etapta kendilerine “Kadın şoför başaramaz” gözüyle bakanların ambulans şoförlüğünün üstesinden geldiklerini görünce tebrik ettiğini dile getiren Nermin Atmaca “Sonuçta ufak araba gibi değil. O denenle bizim Rize’deki arazi şartlarından dolayı zorlandığımız anlar da oldu. Zamanla her şeyin üstesinden geldik. Şu an gayet iyiyiz. Allah’a şükür hiçbir kazamız da olmadı.” dedi.

Rize nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor #1

Atmaca, “İşimizi severek hakkıyla yapıyoruz. Rize’de insanlar genelde gergin oldukları için ilk etapta işe başladığımızda ‘Aa bayan şoför. Sen ne anlarsın, süremezsin’ diye tepkilerle karşı karşıya geldik ama şimdide gören herkes tebrik ediyor, alkışlıyor ve ‘Erkeklerin elinden bu işi de aldınız’ diyor. O yüzden gururlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Rize nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor #2

“ASKIDA KALDIĞIM GÜNÜ UNUTAMIYORUM”

Çayeli ilçesine bağlı Madenli beldesinde şoförü olduğu ambulansın askıda kaldığı günü hiç unutamadığını dile getiren Atmaca “Madenli’de bir hasta almaya gittik. Yolu çok dik ve virajlı olduğu için çıkarken bir sıkıntı yaşamasak da inerken yaşadık. İnerken hasta yakınının da bilinçsiz davranmasından ötürü araç sağ aracılığıyla askıda kaldı. Aşağısı uçurumdu. Benim için baya kötü bir gündü. Araç ileri geriye gidemiyordu. Zaten bundan öncekilerde ambulans yine aynı yerde kalmış. Bizi de en son iş makinesi gelip kurtardı oradan” dedi.

Rize nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor #3

“DÖNÜP TEKRAR BAKIYOR”

Toplumun kendilerine alıştığını ve kadın ambulans şoförlerini kabullendiğini dile getiren Tülay Işıklar isimli bir diğer kadın ambulans şoförü ise “Normal, sıradan arabamı kullandığım gibi kullanıyorum. Toplumda buna alıştı artık. Alkışlayan da oluyor, dönüp bir daha bakan da oluyor, arada bir kaza olacak diye endişelendiğimiz de oluyor. Adam bakıyor, sonra dönüp tekrar bakıyor ‘Aa kadın sürüyor’ diyor. Tepkiler aynen böyle” şeklinde konuştu.

Rize nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor #4

Rize nin kadın ambulans şoförleri takdir topluyor #5

Başa dön tuşu