Kripto Haberleri

Robinhood borsası saldırıya uğradı, kişisel veriler çalındı

Robinhood borsası saldırıya uğradı, kişisel veriler çalındı, kripto para haberleri bölümümüzde Robinhood borsası saldırıya uğradı, kişisel veriler çalındı başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Robinhood borsası saldırıya uğradı, kişisel veriler çalındı ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Robinhood borsası saldırıya uğradı, kişisel veriler çalındı

Yatırımcılara komisyonsuz ticaret imkânı sunarak ün kazanan ve milyar dolarlık gelirlere ulaşan Robinhood borsası siber saldırıya uğradı. Toplamda 7 milyon birinin verileri sızdırılmış durumda. 

Robinhood saldırıya uğradı

2013 senesinde çalışmaya başlayan Robinhood borsası adından da anlaşılacağı üzere zenginden alıp yoksule dağıtan ünlü karakterden esinleniyor. Diğer platformların yüksek komisyon fiyatlarıni soygun olarak niteleyen borsa komisyonsuz hisse ve kripto para ticareti sunarak dikkatleri üzerine çekmişti. 

Aradan geçen zamanda 22 milyon civarında kullanıcı kazanan ve 40 milyar dolardan fazla değere ulaşan Robinhood siber saldırıya uğradı. Sunucudaki açıktan faydalanan saldırganlar 5 milyon birinin email adreslerini ve 2 milyon birinin de tam isimlerini ele geçirdi. Ayrıca 300 birinin farklı kişisel verileri ve 10 birinin de hassas verileri çalındı. 

Borsa bir fidye saldırısı olmadığını ifade ediyor fakat saldırganlara bir ödeme yapıp yapmadıkları hususunda bilgi vermekten kaçınıyor. Kaynaklar Robinhood dışında farklı platformlara da siber saldırı olabileceğini belirtiyor. 
 

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu