Gündem

Rusya’nın 4 tonluk Angara A-5 roketi Dünya’ya düştü

Rusya’nın 4 tonluk Angara A-5 roketi Dünya’ya düştü , ekonomi haberleri bölümümüzde Rusya’nın 4 tonluk Angara A-5 roketi Dünya’ya düştü başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Rusya’nın 4 tonluk Angara A-5 roketi Dünya’ya düştü  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Rusya’nın 4 tonluk Angara A-5 roketi Dünya’ya düştü

Rusya'nın 4 tonluk Angara A-5 roketi Dünya'ya düştü

27 Aralık’ta Rusya aracılığıyla fırlatılan ve dokuz gün boyunca yörüngede mahsur kaldıktan sonra kontrolünü kaybettiği 4 tonluk Angara A-5 roketi, Pasifik Okyanusu’na düştü.

Kontrolden çıkmış roketin, olabilecek en iyi senaryo ile yolculuğunu tamamladığı, herhangi bir yaralanma yahut hasara neden olmadığı altı çizildi.

CASUS UYDULAR İÇİN ÖNEMLİYDİ

Modern Angara A-5 roketi, Rusya’nın önümüzdeki senelerda yörüngeye gelişmiş casus ve silah navigasyon uyduları gönderme planlarının bir parçası.

Rusya, Angara-A5 roketini fırlattı ViDEO

Rusya nın 4 tonluk Angara A-5 roketi Dünya ya düştü #1

Uzmanlar, uzaya fırlatılan roket ve uyduların belli bir süre sonra Dünya’ya düşme riski olduğunu ve en büyük sorunun ,‘nereye ve nasıl düşeceğini’ bilmemeleri olduğunu vurguluyor.

Rusya ve Çin’in ortaklaşa yürüttüğü uzay projelerinde de mühim bir role sahip olacak olan Angara A-5 roketi, gelecekte daha fazla geliştirilecek ve Ay seyahatlerinde de kullanılabilecek.

Başa dön tuşu