Ekonomi Haberleri

Ryanair: Sonbaharda Avrupa’daki kısa mesafe uçuşları artacak

Ryanair: Sonbaharda Avrupa’daki kısa mesafe uçuşları artacak , ekonomi haberleri bölümümüzde Ryanair: Sonbaharda Avrupa’daki kısa mesafe uçuşları artacak başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Ryanair: Sonbaharda Avrupa’daki kısa mesafe uçuşları artacak  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Ryanair: Sonbaharda Avrupa’daki kısa mesafe uçuşları artacak

Ryanair: Sonbaharda Avrupa'daki kısa mesafe uçuşları artacak

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, Avrupa’daki kısa mesafe uçuşları ile alakalı yaptığı değerlendirmeyle şirketin yolcu sayısı hedefini yükselttiğini de aktardı.

AVRUPA’DA HEDEF 10,5 MİLYON YOLCU

O’Leary Reuters ile yaptığı söyleşide, Avrupa’nın yolcu sayısı yönünden en büyük havayolu konumundaki şirketin eylül, ekim ve kasımda aylık 10 milyon 500 bin yolcu taşımayı hedeflediğini dile getirdi.

“ÇOK GÜÇLÜ BİR TOPARLANMA BEKLİYORUZ”

İrlanda merkezli şirketin CEO’su, “Koronavirüs ile alakalı olumsuz gelişmeler olmadığı takdirde çok kuvvetli bir toparlanma yaşanmasını bekliyoruz.” dedi.

Ryanair

“EKİM AYINDA KORONAVİRÜS SALGINI ÖNCESİNE DÖNMEK MÜMKÜN”

O’Leary doluluk oranlarının da ekim ayında salgın öncesi düzeylere dönebileceğini dile getirdi. Lakin kış zamanında yüzde 15-20 oranında boş koltukla uçacak görünen şirkette bu oran pandemi öncesinde yüzde 7-8 düzeysindeydi.

O’Leary’ın açıklamaları ülkeler arası havacılık sektörünün önündeki süreç yönünden da umut verdi.

Başa dön tuşu