Kripto Haberleri

Sadece O DeFi Altcoin’i Patladı: Ethereum’u Geride Bıraktı!

Sadece O DeFi Altcoin’i Patladı: Ethereum’u Geride Bıraktı!, kripto para takipçileri için Sadece O DeFi Altcoin’i Patladı: Ethereum’u Geride Bıraktı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Sadece O DeFi Altcoin’i Patladı: Ethereum’u Geride Bıraktı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Sadece O DeFi Altcoin’i Patladı: Ethereum’u Geride Bıraktı!

Bu yıl, 18 DeFi altcoin projesini içeren bir kıyaslama olan DeFi Pulse Index (DPI), dolar bazında %300 artarken, bunun yanı sıra Ethereum %540’ın üzerinde artış gösterdi. Lakin tüm rakipleri içinde bir altcoin Ethereum’u geride bırakıyor. Gelin, 2022 öngörüleri için enteresan istatistiklere göz atalım.

DeFi’ler, birinci katman Blockchain’leri aşamadı

DeFi Llama’dan alınan verilere göre, bu sene DeFi altcoin projeleri içindeki TVL hemen hemen 20 milyar dolarlık toplam değerle başladı; şimdi, yıl sonunda bu rakam 250 milyar dolar. Bunun yanında, kullanım ve benimsemedeki etkileyici büyümeye rağmen, çoğu DeFi mavi çip protokolü, fiyat hareketinde Ethereum ve diğer Katman 1’lerin gerisinde kaldı. Misal verilecek olursa, Uniswap, Aave, Sushi , Compound, Synthetic, Yearn ve Balancer dahil olmak üzere Ethereum üzerinde 18 DeFi altcoin projesini içeren bir kıyaslama olan DeFi Pulse Index (DPI), bu sene dolar bazında %300 arttı. Karşılaştırma için, piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, bunun yanı sıra %540’ın üzerinde artış gösterdi.

DeFi odaklı altcoin projeleri düşüşlerde daha fazlasını iade ediyor

Kriptodaki en büyük merkezi olmayan borsa (DEX) olan Uniswap, ATH düzeysinden %58’in üzerinde bir düşüş yaşadı ve yılın büyük bölümünde sürekli olarak olarak Ethereum’dan daha düşük performans gösterdi. Aave, Maker, Sushi, Yearn, Synthetix ve Compound da ATH düzeylerinden sırasıyla %58, %61, %57, %65 ve %77 düştü.

Bu 31 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Bu Hafta Olacaklar!

Sadece bir DeFi altcoin projesi ETH’yi geride bırakıyor

Şaşırtıcı bir biçimde, 2020’de istikrarsız bir token lansmanına rağmen, Ethereum’daki en büyük DEX olan Curve, mavi çipler içinde bu sene Ethereum’dan daha iyi performans gösteren tek protokoldür. Yıla 0,62 dolardan başladı ve şu anda 5,58 dolardan işlem görüyor, bu da yıldan bugüne hemen hemen %900’lük bir artışa işaret ediyor.

Sonuç

Kriptosite.com olarak analizlerini paylaşımı yaptığımız Stefan Stankovic’a göre, ufuktaki Web3, side-chain ve Arbitrum, Optimism, ZK-Sync ve ZK-Starks gibi Katman 2 ölçekleme çözümleri hızı gelişirken, Ethereum mavi çipleri, faydalarını sergilemek ve kripto para yatırımcılarına yeni bir dava açmak için bolca fırsata sahip olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu