Gündem

Samsung Galaxy Store, zararlı uygulamaları listeliyor

Samsung Galaxy Store, zararlı uygulamaları listeliyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Samsung Galaxy Store, zararlı uygulamaları listeliyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Samsung Galaxy Store, zararlı uygulamaları listeliyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Samsung Galaxy Store, zararlı uygulamaları listeliyor

Samsung Galaxy Store, zararlı uygulamaları listeliyor

Son senelerda mobil cihaz kullanımının çoğalmasıyladaha fazla zararlı yazılım görmeye başlıyoruz. Kötü niyetli bireyler, bu zararlı yazılımları tercih ederek kullanıcıların mühim detaylarını ele geçirebiliyor.

Kişisel veri hırsızlığından dolandırıcılığa kadar birden fazla riski bulunan bu durumun çözümü için sayısız çalışma yapılsa da özellikle Android işletim sisteminde yeni zararlı yazılımlar hızla artıyor.

GALAXY STORE’DA ZARARLI UYGULAMALAR TESPİT EDİLDİ

Daha önce Google Play Store’da tespit edilen zararlı uygulamalardan çok fazla bahsetmiştik. Lakin bu sefer haberimizin konuğu Samsung’un kendi uygulama mağazası Galaxy Store.

Güvenlik uzman kişilerı, Galaxy Store’da bir çok zararlı yazılım içeren uygulama tespit etti. Bu uygulamalar yüklendiğinde, Google’ın koruma kalkanı Play Protect devreye giriyor ve kullanıcıları ikazyor.

GALAXY STORE

Özellikle sahte film uygulamalarında bulunan zararlı yazılımlar, Virustotal aracılığıyla analiz edildi. Ortaya reklam yazılımdan casus yazılımına kadar bir çok zararlı faktör çıktı.

Uygulamalardan bazıları; bireylere, arama kayıtlarına ve telefona ulaşım de dahil olmak üzere çok sayıda izin istiyor.

Bunun yanı sıra Samsung, yalnızca müşterileri kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakabilecek uygulamaları listelemiyor, bunun yanı sıra filmler ve TV şovları dahil olmak üzere telif hakkıyla korunan içeriğe ulaşım sağlayan korsan uygulamaları da dağıtıyor.

Başa dön tuşu