Kripto Haberleri

Şangay kamu hizmetlerinde Metaverse’ü kullanacak

Şangay kamu hizmetlerinde Metaverse’ü kullanacak, kripto para haberleri bölümümüzde Şangay kamu hizmetlerinde Metaverse’ü kullanacak başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Şangay kamu hizmetlerinde Metaverse’ü kullanacak ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Şangay kamu hizmetlerinde Metaverse’ü kullanacak

Metaverse kavramı tüm dünyanın dilinde. Yatırımcılar ve büyük şirketlerin yanında ülkeler ve hükümetler de “Metaverse’de ne yapabiliriz?” sorusunu soruyor. Çin’in nüfus yönünden en kalabalık şehri olan Şangay da yönünü metaverse’e çevirmiş durumda. Şangay, önümüzdeki 5 yıl içinde kamu hizmetlerini metaverse evrenine eklemeyi planlıyor.

Şangay, 5 yıllık bir kalkınma planı yayımladı. Bu planda metaverse kavramının da yer alması dikkat çekti. Çünkü böyle bir kalkınma planının içinde ilk kez metaverse’e yer veriliyor.

Yayımlanan plana göre; metaverse, kamu hizmetlerinde, satış ofislerinde, endüstriyel üretimde, eğlence yaşamında, üretim güvenliğinde ve video oyunlarında kendini gösterecek. Bunun için teşvik planları da uygulanabilir. Ayrıca şehirde sensörler, gerçek zamanlı etkileşim ve Blockchain de dahil olmak üzere temel teknolojilerin araştırması ve geliştirmesinin de artırılması amaçlanıyor.

Teknoloji; insan etkileşimlerini üç boyutlu avatarlardan bir araya gelen sanal bir dünyaya doğru genişletirken, ülkeler, hükümetler ve şehirler de bu genişlemeye sessiz kalmıyor. İlerleyen zamanda bu konuyla alakalı çok daha yüksek haber duyacağız gibi görünmekte.

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu