Kripto Haberleri

Santimentten Önemli Uyarı: Bitcoin’leri Satıyorlar! Balinalarda…

Santimentten Önemli Uyarı: Bitcoin’leri Satıyorlar! Balinalarda…, kripto para takipçileri için Santimentten Önemli Uyarı: Bitcoin’leri Satıyorlar! Balinalarda… ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Santimentten Önemli Uyarı: Bitcoin’leri Satıyorlar! Balinalarda… başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Santimentten Önemli Uyarı: Bitcoin’leri Satıyorlar! Balinalarda…

On-chain analiz şifrketi Santiment, en son Bitcoin raporunda balinaların sattığını ve bireysel yatırımcıların almakta isteksiz olduğunu dile getiriyor. Firmaya göre yatırımcılar 2022 için yeterince ümitli değiller ve günlük aktif cüzdan sayısı giderek çoğalıyor. Gelin, Santiment’in tüm bunlara verdiği yanıtlara göz atalım.

Bitcoin aktif cüzdan sayısı rekor kırıyor

Kripto analitik şifrketi Santiment, günlük aktif Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısındaki son artışın, BTC fiyatının yukarı doğru hareket etmek üzere olabileceğini gösterdiğini dile getiriyor. Firmanın Twitter hesabı, 120.700 takipçisine, Bitcoin etkinliğinin hemen hemen bir aylık durgun verilerden sonra toplandığını dile getiriyor:

Bitcoin 46 bin ila 48 bin dolar aralığını sürdürirken, git gide artan bir adres etkinliği eğilimi göze çarpıyor. 28 Aralık, 4 haftanın en yüksek adres etkinliği oldu ve DAA (günlük aktif adresler)/fiyat tablosundaki bu yüksek artışlar, tarihsel olarak fiyat artışlarıyla ilişkili.

Santiment: Bitcoin (BTC)'leri Satıyorlar!

Santiment, en son Insights blog gönderisinde Bitcoin’in göreli kuvvetli ve zayıf yönleri ile ilgili daha derinlemesine bir analiz sunuyor. Firma, Bitcoin 50.000 dolar düzeysini yeniden yakalamak ve tutmak için mücadele ederken, bireysel yatırımcı hissiyatıyla alakalı şunları dile getiriyor:

Görünüşe göre birden fazla insan büyülerini kaybetmiş ve 50 bin doların üzerine çıkma hususunda inançsız.

Firmaya göre bireysel yatırımcılar 2022’ye dair hevessiz

Kripto analiz şifrketi, fonlama oranlarının çoğunlukla tarafsız olmasına rağmen, bir çok birinin 2022’de yükselmeyeceği korkusuyla BTC’lerini sattığını dile getiriyor.

İnsanlar şimdi daha fazla düşüş yaşanabileceğine inandıkları için satıyorlar. Bu bir düşüş işaretidir. BTC’nin gelecek yılın tamamında yükselmeyeceğine inanan yeterince insan var. Şimdi satıyorlar çünkü uzun vade beklemekten emin değiller.

Santiment: Bitcoin (BTC)'leri Satıyorlar!

Kriptosite.com verilerini paylaşımı yaptığımız Santiment, balina aktivitesindeki düşüş eğiliminden de endişe duyuyor:

Bu adresler aracılığıyla bi hayli mühim miktarda para boşaltılıyor. Balinalar böyle davrandığında yükselişe geçmek zor.

Veri şifrketi, Bitcoin analizini, BTC’nin günlük dolaşımının son bir buçuk aydır düştüğünü altını çizerek sonlandırıyor:

Kasım ayından bu yana her hafta günlük tiraj yönünden daha düşük bir zirve (LH) göze çarpıyor. Ağ üzerinden kullanılan Bitcoin miktarı açıkça düşüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu