Kripto Haberleri

Şaşırtan Performans: ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı!

Şaşırtan Performans: ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı!, kripto para takipçileri için Şaşırtan Performans: ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Şaşırtan Performans: ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Şaşırtan Performans: ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı!

Milyonlarca dolarlık teşvik programları ve cross-chain (zincirler arası) transferlerin kolaylığı, L1 ve L2 tabanlı token’lerin değerini artırıyor ve alakalı DeFi platformlarında TVL’yi yükseltiyor. Ethereum’un kuvvetli rakiplerinden Solana ve Fantom, ETH fiyatı yerinde sayarken %200’den fazla değerlendi. Blockchain uzmanı Jordan Finneseth, değişen dengenin altcoin projelerinin başlattığı milyonlarca dolarlık çeşitli finansman girişimlerinden ortaya çıktığını dile getiriyor. Ayrıca, bi hayli hızlı ve düşük fiyatlı işlemler, git gide artan talebin diğer nedenleri. Delphi Digital verileriyle devam edelim…

Ethereum’a alternatif altcoin projeleri kararlı kazançlar sağlıyor

Jordan Finneseth, trader’lerin ve geliştiricilerin daha bi hayli hızlı işlemler ve daha düşük ücretler sunan Ethereum alternatiflerini benimsemeye sürdükçe, birinci katman akıllı anlaşma platformları içindeki yarışın son birkaç ayda arttığını dile getiriyor. Bu hususta, Delphi Digital’in yakın tarihli bir raporu, Solana (SOL) ve Fantom (FTM) gibi rakiplerin %200’den fazla değerlendiğini söylerken, Ethereum ( ETH) fiyatının geçen aya göre nispeten sabit kaldığını gösteriyor.

Fantom (FTM), Avalanche (AVAX) ve Terra’da (LUNA) görülen yükselişlerin bir diğeride, geliştiricileri, yatırımcıları ve yeni likiditeyi ekosistemlerine çekmek için dizayn edilmiş milyonlarca dolarlık çeşitli finansman girişimlerinin başlatılmış olmasıdır. Analiste göre altcoin projelerinin bu girişimleri, Ethereum Blockchain’inden birinci katman projelerine yeni bir etkinlik ve cross-chain transferlerin telaşına yol açtı ve şimdiye kadar Solana en büyük kazanımları gördü.

Ayrıca, farklı Blockchain’lerde bulunan bireysel uygulamalar söz konusu olduğunda, analiste göre Avalanche tabanlı Trader Joe DeFi protokolü, protokole kilitlenen değerin çoğalmasıylason yedi gün içinde kilitlenen toplam değer (TVL) yönünden %57 ile en büyük kazancı gördü.

ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı!

Katman 2 Blockchain platformları gas tüketimini artırıyor

Son birkaç ayda aktivitede bir artış gören yalnızca Ethereum’un birinci katman rakipleri değildi. Birkaç yeni ikinci katman çözümünün piyasaya sürülmesi ve merkezi olmayan türev değişimi dYdX (DYDX) aracılığıyla yapılan bir airdrop, ikinci katman protokolleriyle gas tüketiminde bir artışa yol açtı.

ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı!

Delphi Digital’den elde edilen veriler, ikinci katman çözümleri aracılığıyla kullanılan gas yüzdesinin, Eylül başında %2’ye varan artıştan sonra artık %1’in üzerinde olduğunu gösteriyor. DYdX protokolü, StarkWare ile işbirliği aracılığıyla ikinci katman teknolojisini önceden benimseyenler içinde yer alıyordu ve protokol, DYDX governance token’in yayına girmesinın ardından son haftalarda yeni bir etkinlik düzeyi gördü. Bu, önceden protokolü kullanmış olan kullanıcılara 8 Eylül’de airdrop’la sağlandı.

ETH Yerinde Sayarken Bu 6 Altcoin Pik Yaptı!

Airdrop’un yayına girmesindan bu yana, dYdX’e kilitlenen TVL 422 milyon dolardan 554 milyon dolara yükseldi ve 24 saatlik eğitim hacmi 700 milyon dolardan 2.4 milyar dolara çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu