Ethereum Haberleri

SEC, American CryptoFed DAO’sunun iki token’ının kayıt sürecini durdurdu

SEC, American CryptoFed DAO’sunun iki token’ının kayıt sürecini durdurdu, kripto haberleri bölümümüzde SEC, American CryptoFed DAO’sunun iki token’ının kayıt sürecini durdurdu başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. SEC, American CryptoFed DAO’sunun iki token’ının kayıt sürecini durdurdu ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

SEC, American CryptoFed DAO’sunun iki token’ının kayıt sürecini durdurdu

Kripto paralara ve teknolojik gelişmelere verdiği destekle bilinen Wyoming eyaletindeki American CryptoFed’le alakalı SEC’nin Uygulama Birimi’nden yapılan bilgilendirmede “16 Eylül tarihinde American CryptoFed, ‘ducat’ ve ‘locke’ token’larının menkul kıymet varlıkları olarak tanımlanması için gereken ve Form 10 olarak da anılan kayıt formunda eksik ve yanıltıcı bilgiler bulundurmuştur.” denildi.

SEC bu formda bulunması gereken, denetlenmiş mali tablolar da dahil olmak üzere token’lar ve American CryptoFed şirketinin iş kolları ile ilgiliki zorunlu bilgilerin olmadığını iddia ediyor. Kurum bunlara ek olarak ducat ve locke token’larının menkul kıymet olup olmadıkları da dahil bir çok başka eksik ve atlanmış bilgi olduğunu da dile getirdi.

American CryptoFed Eylül ayında, token’ları ikincil piyasada ve iade edilebilir açık artırmalarda CryptoFed’den satın alınan orijinal fiyattan daha yüksek bir değerde kullanılmak üzere SEC’ye kaydettirmek için kuruma gerekli olan S-1 formunun sunmuştu. Bu dosyada şirket iki token’ı menkul kıymet olarak değil, “utility token” olarak tanımlamıştı.

Hatırlanacağı üzere Temmuz ayında Wyoming, American CryptoFed’i yasal olarak tanımış ve bu karar, ABD’de bir eyaletin DAO’ları bir tür limited şirket olarak tanıyan ilk örneği olmuştu.

SEC dün yapılan bilgilendirmede bunun bunun yanında, şirketlerin çalışanlarına menkul kıymet sunması için gerekli olan S-8 formunun da, American CryptoFed aracılığıyla başarılı biçimde doldurulmadığı bu yüzden, token sevkiyatına da yasal olarak izin verilemeyeceği altı çizildi.

SEC’nin Siber Departmanı’nda yönetici olan Kristina Littman ise konuyla alakalı olarak doğru bilgi vermenin önemine değindi:

“İnsanlardan yatırım almak veya fon toplamak isteyen ihraççılar, yatırımcıların doğru bilgilerle yatırım yapabilmesi için gerekli olan tüm bilgileri sağlamalıdır. Bize göre; American CryptoFed gerekli olan bilgileri tamamiyle sağlamadığı gibi maddi olarak da yanıltıcı açıklamalarda bulunmuştur.”

SEC bunun bunun yanında SEC, bir idare hukuku yargıcının da, token’ların kaydını reddetme veya askıya alma hususunda karar vereceğini açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu