Ethereum Haberleri

SEC başkanı Gary Gensler yine sert çıktı: Sonuçları iyi olmaz

SEC başkanı Gary Gensler yine sert çıktı: Sonuçları iyi olmaz, kripto haberleri bölümümüzde SEC başkanı Gary Gensler yine sert çıktı: Sonuçları iyi olmaz başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. SEC başkanı Gary Gensler yine sert çıktı: Sonuçları iyi olmaz ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

SEC başkanı Gary Gensler yine sert çıktı: Sonuçları iyi olmaz

Yönetimi altındaki SEC’nin bir Bitcoin ETF’ini onaylayıp onaylamayacağı heyecanla beklenen ve son haftalarda kripto paralar ile ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken başkan Gary Gensler, Kaliforniya’daki Code Konferansı’na konuştu.

Yine “Binlerce token var” dedi

Geçen hafta Washington Post’un yayınına katılan ve 5-6 bin civarında token’ın regüle edilmesi gerektiğini söyleyen Gensler, bir kez daha regülasyon vurgusu yaptı ve şunları dile getirdi:

“Kripto para piyasasındaki trade yerleri ve borç verme platformlarında düzinelerce değil yüzlerce hatta binlerce token var. Bunların regülasyon çerçevesine alınmamasının sonuçları hiç iyi olmaz”

Brian Armstrong’un kelimelerine yanıt vermedi

Bu ay başında SEC’nin kendilerini mahkemeye vermekle tehdit ettiğini açıklayan ve kurum ile ilgili sert ifadeler kullanan Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kelimeleri ile ilgiliki fikirleri de sorulan Gensler, bu hususta herhangi bir yorum yapmayı ise reddetti. Armstrong Twitter’dan, borsanın Lend ürününün SEC’den onay alamadığını fakat bunun nedenini de bir türlü öğrenemediklerini belirtmiş ve SEC ile ilgili sert eleştirilerde bulunmuştu.

Geçen hafta Washington Post’un çevrimiçi bir yayınına katılan Gensler, yine benzer ifadeleri kullanmış ve şunları söylemişti:

“Piyasalardaki manipülasyonları önlememiz lazım. Kripto paralar hususunda uzun süredir uğraştığımız bir nokta bu. 5-6 bin token’dan bahsediyoruz. Yatırım anlaşmaleri veya tahvil şeklinde bazı platformlarda satılıyor. Lakin hem işlem platformlarına hem de kredi verme platformlarına regülasyonları uygulamamız lazım.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu