Kripto Haberleri

SEC Başkanı’ndan Sert Kripto Para Uyarısı: Sonu İyi Olmayacak!

SEC Başkanı’ndan Sert Kripto Para Uyarısı: Sonu İyi Olmayacak!, kripto para takipçileri için SEC Başkanı’ndan Sert Kripto Para Uyarısı: Sonu İyi Olmayacak! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. SEC Başkanı’ndan Sert Kripto Para Uyarısı: Sonu İyi Olmayacak! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

SEC Başkanı’ndan Sert Kripto Para Uyarısı: Sonu İyi Olmayacak!

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para bölgesindeki son gelişmelere kesinlikle iyi bakmıyor. SEC Başkanı, kripto para borsalarına ve düzenleyici kapsamın dışında kalan firmalara bir başka sert uyarıda bulundu.

SEC Başkanı’ndan düşündüren kripto para açıklaması: Sonu iyi olmayacak!

SEC Başkanı, yeni bir açıklama yaptı ve kripto para borsalarına ve düzenleyici kapsamın dışında kalan firmalara bir başka sert uyarıda bulundu. Bu nedenle, kripto şirketlerinin mevcut vergi uyumu, içeriden öğrenenlerin ticareti ve kara para aklama kapsamı içinde düzenleyici kurallara uymaları durumunda başarılı olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu ima etti.

Bu 45 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Bu Hafta Olacaklar!

Gary Gensler, düzenlenmemiş kripto pazarlarının ve düzenleyici amaç dışında faaliyet gösteren şirketlerin “sonunun iyi olmayacağını” dile getirdi. Gary Gensler’in yorumları 27 Eylül Pazartesi günü Beverly Hills, California’daki Kod Konferansı’nda geldi. SEC Başkanı açıklamalarına şunları ekledi:

Bunların etrafında birleştikleri alım satım yerleri ve borç verme yerleri var ve üzerlerinde yalnızca düzinelerce değil, yüzlerce ve arada bir binlerce token var. Düzenleyici alanın dışında kalırsa bunun sonu iyi olmayacak.

Gary Gensler, mevcut kripto piyasalarını “Vahşi Batı” olarak nitelendirdi!

Mevcut kripto piyasalarını “Vahşi Batı” olarak nitelendiren SEC Başkanı, daha fazla düzenleyici gözetim için uyardı. Ayrıca, git gide artan kripto para düzenlemeleri hususunda baskı uygulayan yanlızca SEC değil. SEC ile birlikte, bazı yatırımcı grupları son haftalarda düzenleyici baskının olduğunu savunuyor. Aslını söylemek gerekirse bu grup, SEC’in bu hususta bi hayli hızlı harekete geçmesinin acil olduğunu dile getirdi. Birçoğu Gary Gensler‘in kripto dostu bir düzenleyici olduğunu düşünse de, Başkan kırılması zor bir ceviz gibi görünmekte. 

Bitcoin, DOGE ve ETH'de Bu Seviyeler Geliyor!

Gary Gensler kısa süre önce SEC’in kripto piyasalarını “dökülmeden” önce temizlemek zorunda kalacağını ima etti ve bundan dolayı daha fazla yatırımcı koruma önlemleri alınması çağrısında bulundu. Kripto firmaları SEC ikazsını şu andan bu yana ciddiye almalı. Coinbase gibi devler bile son haftalarda SEC baskısı altında ezilmek zorunda kaldı. Geçen hafta Coinbase, SEC davasından korkarak USDC kredi projesini askıya alacağını açıkladı.

SEC kripto paralar için “net bir düzenleyici çerçeve” sunamıyor

Ripple ve SEC içinde son birkaç aydır şuana dek düzinelerce duruşmayla neler olup bittiğini zaten bilinmekte. Bunun yanında, SEC ile alakalı en büyük sorun, kripto alanı için “net bir düzenleyici çerçeve” ile gelmemesiydi. Geçen hafta Senatör Pat Toomey, düzenleyicinin kripto para vizyonunda “şeffaflık ve nesnellik” talep ederken SEC’e ateş püskürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu