Kripto Haberleri

SEC, Bu Altcoin’ler İçin Harekete Geçti: Engelliyor!

SEC, Bu Altcoin’ler İçin Harekete Geçti: Engelliyor!, kripto para takipçileri için SEC, Bu Altcoin’ler İçin Harekete Geçti: Engelliyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. SEC, Bu Altcoin’ler İçin Harekete Geçti: Engelliyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

SEC, Bu Altcoin’ler İçin Harekete Geçti: Engelliyor!

10 Kasım Çarşamba günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Wyoming merkezli American Cryptofed aracılığıyla sunulan iki altcoin projesinin kaydını engelledi. Menkul kıymetler düzenleyicisi, şirketi, başvurularında yatırımcılara yanıltıcı bilgi vermekle suçladı.

SEC, 2 altcoin projesine yönelik kararını verdi

Dosyalamada, Wyoming merkezli American Cryptofed, misyonunun “sıfır enflasyon, sıfır deflasyon ve sıfır işlem maliyeti olan bir para sistemi oluşturmak ve sürdürmek” olduğunu dile getirdi. Kuruluş bunun bunun yanında, Ducat tokenlerinin Ducat’ları yaratan ve yok eden bir algoritma aracılığıyla enflasyona karşı koruma sağladığını da kelimelerine ekledi. Dosyalamada, Amerikan Cryptofed, Ducat’ın bununla birlikteki Locke tokeni ile birlikte menkul kıymetler olarak kaydedilmesini önerdi. Lakin Cryptofed, bunları menkul kıymetler yerine “hizmet tokenları” olarak kaydetmek istediğini dile getirdi.

Açıklamalar Şaşırtıyor: Bu Altcoin Ekibi SEC'e Dava Açıyor!

Lakin ABD SEC, Amerikan Cryptofed’in iki token ile ilgili gerekli bilgileri rapor etmekte başarısız olduğunu kaydetti. Ayrıca, Wyoming merkezli kuruluş, “denetlenmiş mali tablolar dahil olmak üzere iş, yönetim ve mali durumunu” sunmadı.  SEC, yatırımcının muhafaza edilmesi için gerekli herhangi bir uygun eylemi belirlemek için idari işlem emri vereceğini dile getirdi. Düzenleyici, Ducat ve Locke tokenleri için kayıt tarihini reddetmeye yahut askıya almaya karar vereceğini dile getirdi.

Son gelişme, ABD SEC’nin ülkede gerçekleşen kripto teklifleri hususunda sert bir duruş sergilemeye sürdüğini gösteriyor. Kriptosite.com olarak da açıkladığimiz üzere SEC Başkanı Gary Gensler, hızla genişleyen kripto pazarındaki gelişmelere daha yakında zamandan bakacaklarını dile getirdi. SEC Başkanı önceden kripto dünyasına dolandırıcılık ve yatırımcı riskiyle dolu “Vahşi Batı” demişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu