Kripto Haberleri

SEC’den Bu Altcoin’e Büyük Ceza: Borsalarda Delist Edilecek!

SEC’den Bu Altcoin’e Büyük Ceza: Borsalarda Delist Edilecek!, kripto para takipçileri için SEC’den Bu Altcoin’e Büyük Ceza: Borsalarda Delist Edilecek! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. SEC’den Bu Altcoin’e Büyük Ceza: Borsalarda Delist Edilecek! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

SEC’den Bu Altcoin’e Büyük Ceza: Borsalarda Delist Edilecek!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Avustralyalı Craig Sproule ve Crowd Machine ve Metavine isimli iki şirketini, kayıt dışı bir ICO şeklinde altcoin satmak ve ile ilgili yanlış beyanda bulunmakla suçladı. Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

SEC, altcoin projesinin arkasındakileri kayıtsız ICO sebebiyle suçladı

Crowd Machine’in Ocak ile Nisan 2018 içinde gerçekleşen Crowd Machine Compute Tokens (CMCT) adlı kurumsal bir ICO’veyahil olduğu söyleniyor. SEC, Sproule’un kendilerine ICO’dan elde edilen gelirin Metavine için yeni teknoloji daha da ilerletmeye gideceğini ve şirketin uygulama geliştirme yazılımını merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalıştırmasını sağladığını dile getirdiğini belirtiyor. Lakin SEC, Sproule ve Crowd Machine’in yatırımcılara haber vermeden Güney Afrika’daki altın madenciliği kuruluşlarına 5,8 milyon dolar aktardığını iddia etti.

4 Uzman, Bu Altcoin'leri Seçti: Fiyatlar Fırlama Modunda!

Ayrıca SEC, CMCT satışının kayıt dışı bir menkul kıymet arzı oluşturduğunu ve Sproule ve şirketlerinin, yatırımcıların kamu aracılığıyla tanınıp tanınmadığını belirlemeden bilerek token sattığını dile getirdi. SEC, Sproule ve Crowd Machine’i federal menkul kıymetler yasasının kayıt ve dolandırıcılıkla mücadele hükümlerini ihlal etmekle suçlayarak, Kaliforniya Kuzey Bölgesi için ABD Kuzey Bölge Mahkemesi’ne şikayette bulundu.  Sanıklar suçlamaları ret veya kabul etmedi, fakat gelecekte bu alanda işlem gerçekleştirmeleri yahut işlemlere katılmalarını engelleyen kararları kabul ettiler. Ayrıca CMCT tokenlarının borsalardan delist edilmesi talep edildi. CMCT, şu anda yalnızca HitBTC borsasında listelenmiş gibi görünmekte. Altcoin’in fiyatı, son 24 saatte yüzde 20’lik bir düşüş yaşamış gibi görünmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu