Kripto Haberleri

“Sert Hareketler Olabilir” 3 Analist, Altın İçin Sıradakini Verdi!

“Sert Hareketler Olabilir” 3 Analist, Altın İçin Sıradakini Verdi!, kripto para takipçileri için “Sert Hareketler Olabilir” 3 Analist, Altın İçin Sıradakini Verdi! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. “Sert Hareketler Olabilir” 3 Analist, Altın İçin Sıradakini Verdi! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

“Sert Hareketler Olabilir” 3 Analist, Altın İçin Sıradakini Verdi!

Altın fiyat aralıkları Cuma günü ABD Merkez Bankası’nın Aralık ayı toplantı tutanaklarının faiz oranlarında daha bi hayli hızlı artışlara tasvir ederek dolar ve Hazine getirilerini artırmasıyla bir haftanın en düşük düzeysine, 1.787 dolara geriledi. Peki, analistler neler diyor? Kriptosite.com olarak 3 analistin görüşlerini aktarıyoruz…

Analistler, altın fiyatında ne öngörüyor?

Bağımsız analist Ross Norman, para piyasasının sıkılaşacağının sinyalini veren Fed tutanaklarının doları mühim ölçüde artırdığını ve bunun altına yardımcı olmadığını dile getirdi. Çarşamba günü yayına giren Fed tutanakları, yetkililerin ABD merkez bankasının toplam varlık stoklarını küçültmeyi ve faiz oranlarını enflasyonla mücadele için beklenenden daha erken yükseltmeyi kavga ettiğinı gösterdi.

2 Uzmandan Bomba Altın Tahminleri: Gelecek Hafta Kritik!

Bazı yatırımcılar altını yüksek enflasyona karşı bir önlem olarak görüyor, fakat kıymetli metal, getirisi olmayan altını elde tutmanın fırsat maliyetini artıran git gide artan ABD faiz oranlarına karşı bi hayli hassas. Yatırımcılar şimdi bugün açıklanacak ABD tarım dışı istihdam raporunu bekliyor. ADP Ulusal İstihdam raporu, ABD özel maaş bordrolarının Aralık ayında beklenenden fazla arttığını ve bunun altında yatan işgücü piyasası gücüne işaret ettiğini, fakat hızla git gide artan COVID-19 enfeksiyonlarının önümüzdeki aylarda ivmeyi yavaşlatabileceğini gösterdi.

1.830 dolara vurgu yapılıyor

ActivTrades kıdemli analisti Ricardo Evangelista, “Güvenli liman çekiciliği sebebiyle normalde kıymetli metali destekleyecek bir senaryo olan yeni COVID-19 vakalarının sayısındaki artışa rağmen, altın kuvvetli bir doların yarattığı ters rüzgârlarla yüz yüze” dedi. ThinkMarkets.com piyasa analisti Fawad Razaqzada, günlük bir notta, yatırımcıların “Fed’in bi hayli hızlı tapering’ini engellemek için enflasyonda keskin bir düşüş olduğunu görmeleri gerektiğini” yazdı. Lakin bu olmazsa, bizi “daha ​​fazla mücadele bekliyor” dedi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Altın bir mola veremez. 1.830 dolarlık kilit direnç düzeysinin üzerine çıkamadı ve altın boğalarının dengeyi geri döndürmek için 1.830 doların üzerinde temiz bir kırılma görmesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu