Ethereum Haberleri

Shiba Inu 2021’e damga vurdu, görüntülemede Bitcoin ve Ethereum’u geçti

Shiba Inu 2021’e damga vurdu, görüntülemede Bitcoin ve Ethereum’u geçti, kripto haberleri bölümümüzde Shiba Inu 2021’e damga vurdu, görüntülemede Bitcoin ve Ethereum’u geçti başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Shiba Inu 2021’e damga vurdu, görüntülemede Bitcoin ve Ethereum’u geçti ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Shiba Inu 2021’e damga vurdu, görüntülemede Bitcoin ve Ethereum’u geçti

2021 yılı adeta kripto paraların yılı oldu. 2020’nin son günlerinde başlayan artış, Mart ve Nisan aylarında çılgınlığa dönüşürken, Mayıs’ta gelen çevresel etkenlerle alakalı olumsuz haberler ve Çin yasakları fiyatın yüzde 50’den fazla düşmesini sağladı. NFT’ler, taraftar token’lar derken, ETF haberleriyle fiyat yeniden yükseldi.

188 milyon ile birinci sırada

İşte kripto para yatırımcılarının belki de senelerca unutmayacağı 2021 senesinin en fazla görüntülenen kripto parası ise Shiba Inu oldu. Ünlü fiyat takip sitesi CoinMarketCap verilerine göre SHIB, sitede bu sene 188 milyon defa kayıt edildi. En büyük kripto para olan Bitcoin’de ise bu rakam 145 milyondu. SHIB’in rakibi olan ve Elon Musk’ın yılın ilk yarısında yükselişinde büyük katkı verdiği Dogecoin de 107 milyonluk görüntülenmeyle üçüncü sırayı aldı.

Eylül’de coştu, 1 milyon kişiyi aştı

Dogecoin’den esinlenerek görülmektedirılan bir “meme coin” olan Shiba Inu, Eylül ayına kadar hemen hemen bir performans sergilerken ardından ise piyasanın durgun olduğu bir zamanda adeta coştu. 1 milyondan fazla adres SHIB tutarken, en büyük bin Ethereum balinasının dolar bazında tuttuğu en kıymetli token da yine SHIB oldu.

50 eyaletin 23’ünde DOGE!

Hem Dogecoin hem de Shiba Inu Twitter başta olmak üzere sosyal platform platformlarında en fazla aranan kripto paralardan olurken, ikisi de dönem dönem ilk 10 kripto para arasına girmeyi başardı. Hatta Dogecoin, 50 ABD eyaletinin 23’ünde en fazla aranan kelime oldu.

Shiba Inu ise ICO Analytics şirketinin verilerine göre; Ekim ayındaki yükseliş hareketinin sertleşmesiyle birlikte bu ayın en fazla tartışılan kripto parası oldu. SHIB’in oranı yüzde 22 olurken, Ethereum yüzde 8.1, Bitcoin ise yüzde 7.2’de kaldı. Şirketin en fazla tartışılan kripto paralardan saydığı diğer coin’ler ise Safemoon, Solana, Cardano ve BNB’ydi.

SHIB yatırımcıları bunun bunun yanında Amerikalı ünlü işlem platformu Robinhood’un da kripto parayı listelemesini talep ediyor fakat şirket regülasyon çekinceleri sebebiyle aylardır bu hususta çekimser davranıyor.

Yaklaşık 20 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan SHIB, haberin yazıldığı dakikalarda ise 0,000036 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu