Gündem

Sıfır emisyonlu lüks yat, hizmete açılmaya hazırlanıyor

Sıfır emisyonlu lüks yat, hizmete açılmaya hazırlanıyor , ekonomi haberleri bölümümüzde Sıfır emisyonlu lüks yat, hizmete açılmaya hazırlanıyor başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Sıfır emisyonlu lüks yat, hizmete açılmaya hazırlanıyor  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Sıfır emisyonlu lüks yat, hizmete açılmaya hazırlanıyor

Sıfır emisyonlu lüks yat, hizmete açılmaya hazırlanıyor

Süper yat uzmanı Ivan Salas Jefferson ve kendi şirketi Iddes Yachts aracılığıyla tasarlanan “Earth 300” adlı süper lüks yat ile alakalı yeni bilgiler gelmeye devam etmekte.

Yaklaşık 300 metre uzunluğunda, 60 metre yüksekliğinde ve 425 kişiyi ağırlayabilen yat, 22 laboratuvar ve arka güvertesinde bir bilim küresiyle, bilim insanları ve öğrencileri çevreci keşifler için ücretsiz taşımayı amaçlıyor. Lakin zengin turistler için epey maliyetli bir fiyat politikası benimsenecek.

GECELİĞİ 1 MİLYON DOLAR

Önümüzdeki senelerda suya indirilmesi beklenen  yatta kalmanın gecelik maliyeti ise 1 milyon dolar olacak.

DAY 300

Adeta yüzen bir bilgisayar olan Earth 300, nükleer yakıtla çalışacak. Yapımı 6 yıl süren yatın gücü, erimiş tuz reaktörü (molten salt reactor -MSR) olarak anılan nükleer bir teknolojiyle sağlanacak. Lakin reaktörler sertifikalandırılana kadar gemi ilk etapta sentetik yeşil yakıtlarla çalışacak.

ARAŞTIRMA MERKEZİ OLARAK KULLANILABİLECEK

Şirketin kurucuları; geniş kabinler, balkonlar ve zenginler için çalışan istihdamı sağlamayı planlarken, bunun yanı sıra modern teknolojilerle bilim insanları ve kaşiflerin gemideki teçhizatı tercih ederek araştırma yapmasını ve veri toplamasını da sağlamayı amaçlıyor.

EARTH 360

EARTH 300

YAT

earth 300

yat

Başa dön tuşu