Ethereum Haberleri

SingularityNET CEO’su Ben Goertzel: Cardano çok daha üstün

SingularityNET CEO’su Ben Goertzel: Cardano çok daha üstün, kripto haberleri bölümümüzde SingularityNET CEO’su Ben Goertzel: Cardano çok daha üstün başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. SingularityNET CEO’su Ben Goertzel: Cardano çok daha üstün ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

SingularityNET CEO’su Ben Goertzel: Cardano çok daha üstün

Merkeziyetsiz yapay zeka platformu olan ve Ethereum’dan Cardano blok zincirine gemeye hazırlanan SingularityNET’in CEO’su Ben Goertzel, Twitter hesabından Cardano’nun rakiplerine göre temelde çok daha üstün olduğunu dile getirdi.

Sophia adlı yapay zeka robotunun geliştiricisi olan Goertzel şunları dile getirdi:

“Önümüzdeki hafta SingularityNET’in AGIX token’ının temel olarak çok daha üstün olan Cardano blok zincirine geçecek ve çok zincirli bir hale gelecek olması heyecan verici. Cardano’yu bu duruma getiren ve bizim de bunu yapmamızı sağlayan Charles Hoskinson’a ve IOG (*IOHK’un yeni adı) ekibine tebrikler”

SingularityNET, geçtiğimiz Eylül ayında AGIX token’ının çoklu zincir sistemine geçiş yapacağını ve kademeli olarak Cardano’ya entegre bulunacağını açıklamıştı. Ethereum varlıklarının rakip zincir olan Cardano’ya geçişini sağlayacak olan “Cardano ERC20 dönüştürücüsü” de bu hafta piyasaya sürülecek. IOG’nin proje yöneticisi olan Francisco Landino da kısa süre önce, AGIX token’ın Cardano’ya nasıl geçiş yapacağı hususunda bir anlatımda bulunmuştu.

“Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorunundan ötürü” demişti

Şubat ayında katıldığı bir podcast’te Goertzel, 1993 senesinde Haskell ile kod yazmaya başladığını söylemişti. Haskell, Cardano’nun akıllı kontrat programlama dili olan Plutus’un temelini oluşturuyor. Dolayısıyla Cardano, Goertzel için adeta biçilmiş kaftan… Başarılı geliştirici yine bu podcast’te, Cardano’ya geçişin ana sebebi olarak da Ethereum’daki ölçeklenebilirlik poblemlerinı göstermişti.

Mayıs ayında da Cardano’ya uyumlu olan AGIX token’ı, hard fork’un tamamlanmasının ardından AGI token’ının yerini almıştı. AGIX, son 24 saatte genel piyasada ufak bir düzeltme hareketi olmasına rağmen % 5’lik artış sağladı.

Alonzo hard fork’u için testnet süreçlerini başarıyla geçiren Cardano’nun kripto parası ADA ise tüm ATH’lerini kırmayı başardı ve her geçen gün de yükselişini sürdürüyor. ADA şu anda 2.75 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu