Gündem

Şoförler tedirgin! Çalışmayan servis plakaları ne olacak, kapatılacak mı?

Şoförler tedirgin! Çalışmayan servis plakaları ne olacak, kapatılacak mı? , ekonomi haberleri bölümümüzde Şoförler tedirgin! Çalışmayan servis plakaları ne olacak, kapatılacak mı? başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Şoförler tedirgin! Çalışmayan servis plakaları ne olacak, kapatılacak mı?  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Şoförler tedirgin! Çalışmayan servis plakaları ne olacak, kapatılacak mı?

Şoförler tedirgin! Çalışmayan servis plakaları ne olacak, kapatılacak mı?

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yaptığı yazılı bilgilendirmede, İstanbul’da servis araçları hususunda sıkıntılar meydana geldiğinı dile getirdi.

Bunun üç temel sebebi bulunduğunu ifade eden Avdagiç, “Plaka tahsis yöntemi, bir rant kapısı değildir, bu bir iş kapısıdır. Böylelikle kullanılarak, sorunlara çare olmalıdır. Servis sıkışıklığının temel nedeni aktif olmayan plakalar.” diye konuştu.

.Avdagiç boş servis plakalarının kapatılması için süre verilmesini talep etti.

Akabinde ise çalışmayan durumdaki servis sahipleri ve şoförleri ise konuya dikkat kesildi. Vatandaşlar, “boşta olan servis plakaları kapatılacak mı, çalışmayan servisler ne olacak” düşünüyor.

Peki boşta olan servisler iptal mi edilecek? İşte gelişmeler…

ÇALIŞMAYAN SERVİS PLAKALARI NE OLACAK?

Avdagiç’in, “50 bin plaka bile zor yetiyor. Araçla buluşmayan, içinde öğrenci veya personel olmayan bir tane bile servis plakası bırakma lüksümüz yok. Boş servis plakaları, dolu trafiğin sebebi. İTO olarak önerimiz; seferde olmayan 5 bin plaka için 31 Aralık 2021’e kadar süre konulsun. Bu tarihten sonra hala çalışmayan plakalar kapatılsın ve bu plakalar yeni başvurulara açılsın.” ifadeleri, servis şoförlerini tedirgin etti.

Şoförler, bu teklifin ardından ne adım atılacağını düşünüyor.

Çalışmayan servis plakalarının kapatılıp kapatılmayacağı hususunda şu anda herhangi bir çalışma yer almıyor.

Boş durumdaki servis plakalarının kapatılması İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç’in teklifi olarak gündeme geldi fakat konuyla alakalı halen çalışma başlatılmadı.

 

 

Başa dön tuşu