Gündem

Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur?

Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur? , ekonomi haberleri bölümümüzde Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur? başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur?  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur?

Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur?

TV8 ekranlarının yemek programı MasterChef Türkiye’nin yeni bölümünde kaptanlık oyununda yarışmacılardan menemen yapmaları istendi.

Menemen Türk kahvaltılarının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir ve her sofrada kendine yer bulur.Lakin ile ilgili çözülemeyen bir problem var ki, soğanlı mı yoksa soğansız mı yapılacağı…

Bir kesim menemen illa da soğanlı olur derken, bir kesim de menemende soğanın ne işi var diyor.

Yıllardır süregelen bu tartışmalara farklı zamanlarda şefler de dahil oluyor. Peki menemen soğanlı mı olur soğansız mı? İşte ünlü isimlerden yanıtlar…

MENEMEN SOĞANLI MI SOĞANSIZ MI?

Menemen nasıl yapılır? Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı? Sorusunun cevabı bu akşamki MasterChef Türkiye’nin son bölümünde merak konusu oldu.

MasterChef Türkiye’de bu akşamki kaptanlık yarışında Menemen yemeği vardı. Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, menemenin soğanlı olduğunu geçtiğimiz sene dile getirmişti.

VEDAT MİLOR’UN CEVABI

Menemenin soğanlı veya soğansız olup olmayacağı ile alakalı çok defa araştırmalar yapıldı. Vedat Milör de bu hususta Sosyal paylaşım platformu Twitter’da anket yapmıştı. Oy kullananların %50,6’sı soğanlı, %49,4’ü soğansız olur dedi.

Milör bu sonucu şu biçimde yorumlamıştı: “Menemeni soğanlı yiyenlerle soğansız yiyenler damak yönünden aynı düzeyde. Tercih meselesi. Tamamen öznel bir olay.”

Sofra kavgası: Menemen soğanlı mı, soğansız mı olur?  #1

Başa dön tuşu