Ethereum Haberleri

Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım

Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım, kripto haberleri bölümümüzde Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım

Solana’nın merkeziyetsiz finans devi olan Serum’un, Teşvik Ekosistem Vakfı’na 100 milyon dolar yatırım yapıldı. Fonlama turunda hemen hemen 18 yatırımcı yer aldı. Bu yatırımcıların içinde ise Commonwealth Varlık Yönetimi, Tagus, Tiger Global ve Golden Tree Varlık Yönetimi gibi geleneksel finansın mühim şirketleri de yer alıyor.

Fonların bir bölümü, Serum’un merkeziyetsiz finans detaylarını ve likidite altyapısını desteklemek üzere kurulan Serum Ekosistem Fonu’na ayrılacak. Fon, Serum ağı genelindeki birkaç büyüme noktasına odaklanacak. Bunlar DeFi, NFT’ler, oyunlar, metaverse ve DAO araçları gibi gelecek vadeden unsurlar olacak. İş geliştirme, pazarlama ve ekosistem entegrasyonu da desteklenecek.

“Serum temel likidite sağlayıcısı olacak”

Serum topluluğunun bilinen anonim katılımcılarından JHL ise yatırımla alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Son birkaç ay içinde Serum ekosistemi olağanüstü bir büyüme yaşadı. Serum üzerine inşa edilen 70’in üzerinde proje var. Her bir diğeride likdite havuzlarından ve ticaret hacminden yararlanıyor ve onlara katkı veriyor. Serum’u hem Solana ekosisteminde hem de bunun ötesinde temel likidite altyapı sağlayıcısı olarak daha da büyük bir yerde konumlandırmak istiyoruz”

Vybe Network’ün yarattığı Serum Analytics’e göre, Serum üzerindeki uygulamaların 2 milyar doların üzerinde bir değerde kilitli avrlıkları yer alıyor. Yine Serum Analytics’e göre, 4 Aralık günü Serum üzerindeki günlü işlem hacmi de 350 milyon doları aştı ve kendi rekorunu kırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu