Gündem

Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın…

Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın… , ekonomi haberleri bölümümüzde Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın… başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın…  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın…

Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın...

Meyvelerinin harika göz alıcı kırmızı rengiyle adeta yılbaşı ruhunu görülmektediran Kokina’nın şans getirdiğine dair bazı rivayetler var.

Özellikle çiçeğin yaprakları 1 sene boyunca solmaz ise veya çiçek çürümezse diğer sene sizi güzel hadiselerin bekleyeceği bilgisi yer alıyor.

Ev sahibi olmak isteyenler, kokina almak için adeta sıraya giriyor. Tabi bakımına dair detaylar da çok fazla araştırılıyor.

Kokina çiçeğine nasıl bakılır, ne kadar sulamak gerekir gibi sorular merak ediliyor. İşte kokinanızın solmaması için uymanız gerekenler…

KOKİNA ÇİÇEĞİ BAKIMI

Kokina’nın canlı bir bitki olduğunu unutmayın, bundan dolayı tabi ki bakıma ihtiyaç duyacaktır. Eğer bu güzel çiçeklerin solmamasını istiyorsanız Kokina çiçeği bakımına dair dikkat etmeniz gereken birkaç faktör var.

Kokina çiçeği için ideal olan sıcaklık normal oda sıcaklığıdır. Çok sıcağı da çok soğuğu da sevmez. Böylelikle çiçek rengini uzun süre boyunca solmadan koruyabilir.

Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın... #1

KOKİNA SULANIR MI?

Diğer dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise sulama. Kokina çiçeği suyu pek sevmez, bundan dolayı aşırı olmamasına dikkat ederek haftada 1 veya 2 defa sulamanızda yarar var.

Sulamak için suyu, aşırıya kaçmadan çiçeğin kök bölümünden verebilirsiniz. Tekrardan evinizde eğer evcil hayvanınız varsa, Kokina’nın meyvelerini hayvanınızdan uzak tutmanız gerektiğini hatırlatalım, çünkü onlar için zehirli olabilirler.

Solmazsa eviniz oluyor: Kokina çiçeğine böyle bakın... #2

Başa dön tuşu