Kripto Haberleri

Son Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın’da Bu Seviyeler Geliyor!

Son Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın’da Bu Seviyeler Geliyor!, kripto para takipçileri için Son Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın’da Bu Seviyeler Geliyor! ile alakalı detaylı bir haber hazırladık. Son Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın’da Bu Seviyeler Geliyor! başlıklı haberimizin ayrıntıları..

Son Çöküşü Bilen Ekonomist: Altın’da Bu Seviyeler Geliyor!

Geçen günlerde yaşanan altın düşüşünü doğru tahmin eden uzman İslam Memiş, kıymetli metaller ve döviz fiyat aralıklarındaki dalgalanmaların gümüşü de etkileyebileceğini açıkladı. Piyasaya yönelik en son değerlendirmesinde İslam Memiş, altın tahminlerinin bunun yanında gümüş ile ilgili da yorum yaptı. Uzmana göre gümüşün hem gram hem de ons tarafında fiyatı 2 kat kadar değer kazanacak. Artık gümüşün altının yerini alacağını, gümüş sikkelerin piyasaya sürüleceğini düşünüyor.  Kriptosite.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın uzmanı İslam Memiş’ten piyasa yorumları

Öncelikle ABD Merkez Bankası’nın (FED) enflasyonla başa çıkmak adına para politikasını sıkılaştırma çalışmalarına başladığını vurgulayan İslam Memiş, bununla birlikte altının ve gümüşün ons fiyatında baskılanma meydana geldiğinı dile getirdi. Daha önce de açıkladığimiz üzere dün FOMC tutanaklarını açıklayan FED, faiz artırımına Mart ayı kadar erken bir zamanda başlayabileceğinin sinyalini vererek piyasaları telaşlandırdı ve gerek borsalarda, gerekse kripto para alanında düşüş yaşandı.

Çöküş mü Geliyor? 3 Analist, Altın Fiyatı Beklentilerini Paylaştı!

Bu arada, gümüşün ons fiyatı, yılı yüzde 12’lik bir kayıp ile sonlandırdı. Uzman isim bu fiyat değişimine dikkat çekerek Fed’in piyasaları manipüle ettiğini düşünüyor. Memiş’e göre gümüşün ons fiyatının baskı altında kalıp değer kaybetmesinin arkasında Fed politikaları yatıyor. Bu kaybın özellikle altın/gümüş oranındaki yükseliş ile görüldüğüne gözleri üstüne topluyor.

İslam Memiş: Fed gerçeği itiraf etti

Fed’in son açıklamalarına yaptığı vurgusuna devam eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, merkez bankasının uzun zamandır söz ettiği “geçici enflasyon” söyleminden vazgeçip artık gerçeği itiraf ettiğine gözleri üstüne topluyor. Bu söylem ile emtia fiyat aralıklarının baskılandığını, fakat son aylarda kıymetli metallerin toplanma yaşadığını belirtiyor.

Önceki Altın Öngörüleri Çıkan Stratejist: Mart'ta Bu Seviyelerdeyiz!

Bunun yanı sıra gümüşün ons fiyatı ile ilgili tahminde bulunan uzman, kıymetli metalin kritik direnç düzeysinin 30 dolar olduğunu söyleyerek sıradaki öngörüsünün 40 dolar civarında olduğunu dile getiriyor. Devletlerin ve şirketlerin de gümüşe ilgisinin arttığını iddia eden Memiş, bu ilginin arkasında gümüşün yalnızca bir yatırım aracı olarak görülmemesini ve dünya çapında talep görmesinin yattığını düşünüyor.

Genel olarak gümüş fiyat aralıklarında bi hayli hızlı bir yükseliş yaşanacağını tahmin eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı’na göre “2022 yılı emtialarla Fed’in savaşacağı bir yıl olacak”. Bu savaşta doların bir tarafta, altın ve gümüşün ise diğer tarafta bulunacağını düşünüyor.  En son düğünlerde çeyrek altın takmakta zorlanan vatandaşların artık gümüş takabileceğini ifade ediyor. Ayrıca, gram fiyatın 2022 senesinde 20 liraya kadar tırmanabileceği beklentisi içinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptosite.com’da bulunan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptosite.com herhangi bir kripto para biriminin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Kriptosite.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptosite.com ve sitede bulunan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile alakalı herhangi bir işlem yapmadan önce kendi incelemelerinı yapmalıdır.

Uyarı: Kriptosite.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptosite.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptosite.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri düşüncesi mülkiyet hukuku ve alakalı mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır..

.bw-card {
position: relative;
display: -webkit-box;
display: -webkit-flex;
display: -ms-flexbox;
display: flex;
-webkit-box-orient: vertical;
-webkit-box-direction: normal;
-webkit-flex-direction: column;
-ms-flex-direction: column;
flex-direction: column;
padding: 15px;
border: 1px solid #f2f2f2;
border-radius: 4px;
background: #f9f9f9;
-webkit-box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
box-shadow: 0 0 10px rgb(222 222 222 / 16%);
font-family: var(–bw-font-family-inter);
padding: 2rem;
border-radius: 0 0 4px 4px;
}

Başa dön tuşu