Gündem

Sony, akıllı telefon kamera sensörlerinde lider

Sony, mobil cihaz kamera sensörlerinde önder , ekonomi haberleri bölümümüzde Sony, mobil cihaz kamera sensörlerinde önder başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Sony, mobil cihaz kamera sensörlerinde önder  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Sony, mobil cihaz kamera sensörlerinde önder

Sony, akıllı telefon kamera sensörlerinde lider

Pazar araştırma şirketi Strategy Analytics, mobil cihaz görüntü sensörü pazarında 2021’in ilk yarısının sonuçlarını paylaştı. Yayınlanan rapora göre pazar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10 büyüdü.

Üreticiler içinde ilk sırada bulunan Sony, yüzde 42’lik pazar payıyla en yakın rakibi Samsung’u hemen hemen ikiye katlamış durumda. Üçüncü sırada ise OmniVision Technologies var.

ÜÇ İSİM DOMİNE EDİYOR

Yukarıdaki üç büyük üretici, global mobil cihaz görüntü sensörü pazarının ortalama yüzde 80’ini oluşturuyor. Analistlere göre, mobil cihazlarda çoklu kamera sistemlerinin kullanılmasıyla pazar bu denli bir büyüme gösterdi.

Sony, mobil cihaz kamera sensörlerinde önder  #1

Strategy Analytics’e göre gelecekte kamera çözünürlüklerinin çoğalmasıylabirlikte pazar daha da büyüyebilir. Lakin şu anda mobil cihaz satışlarının azalması, uzun soluklu zamanda görüntü sensörleri pazarını da olumsuz etkileyebilir.

Sony, mobil cihaz kamera sensörlerinde önder  #2

Başa dön tuşu