Gündem

SpaceX, uzaya 4 astronot gönderdi

SpaceX, uzaya 4 astronot gönderdi , ekonomi haberleri bölümümüzde SpaceX, uzaya 4 astronot gönderdi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. SpaceX, uzaya 4 astronot gönderdi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

SpaceX, uzaya 4 astronot gönderdi

SpaceX, uzaya 4 astronot gönderdi

ABD’li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda ortalama 6 ay kalacak yeni astronot ekibini taşıyacak uzay aracını bu gece yarısı ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA) Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlattı.

‘Crew-3’ ismi verilen uçuşta, 3 Amerikalı 1 Alman olmak üzere 4 astronot yer aldı.

24 SAAT İÇİNDE UUİ’YE ULAŞMASI BEKLENİYOR

NASA’nın uçuş ekibinde bulunan 44 yaşındaki Raja Chari’nin uzaya giden Hint asıllı beşinci astronot olduğu, bundan öncekilerde ABD Hava Kuvvetlerinde pilot olarak görev yaptığı bilgisi paylaşıldı.

NASA mürettebatının, SpaceX’in Falcon 9 roketiyle fırlatılan bir kapsül ile ortalama 24 saat içinde UUİ’ye ulaşması bekleniyor.

SpaceX, uzaya 4 astronot gönderdi #1

ASTRONOTLAR BEBEK BEZİ KULLANDI

SpaceX’in NASA’nın 4 astronotunu taşıyan kapsülü, pazartesi günü Florida açıklarındaki Meksika Körfezi’ne güvenli biçimde inmişti.

Kapsülde yaşanan tuvalet sorunu sebebiyle astronotların 8 saatlik iniş yolculuğunda bebek bezi kullanmak zorunda kaldıkları bildirilmişti.

Başa dön tuşu