Gündem

Spor yasası ne getirecek? Bakan Kasapoğlu açıkladı

Spor yasası ne getirecek? Bakan Kasapoğlu açıkladı, gündemdeki haberler bölümümüzde Spor yasası ne getirecek? Bakan Kasapoğlu açıkladı konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Spor yasası ne getirecek? Bakan Kasapoğlu açıkladı ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Spor yasası ne getirecek? Bakan Kasapoğlu açıkladı

Federasyonlarla alakalı, başkanların görev süreleriyle alakalı oldukça önemli çalışma yapıldığını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bunun ortak akılla yürütülen bir zaman olduğunu dile getirdi. Bakan Kasapoğlu, parlamentonun da bunun üzerinde oldukça önemli biçimde çalıştığını  Yeni Spor Yasasının  yılbaşından sonra Meclis’e sunulacağını dile getirdi. Konuya ilişkin açıklamalarını sürdüren Bakan Kasapoğlu “Tüm Türkiye olarak inşallah bunun sonucunu yaşayacağız. Spor yasası iyiyi teşvik etmek için olacak. “ ifadesini kullandı.

“Spor camiasını tüm yönleriyle kapsayan bir çalışma var. Bu çalışma kapsamı içinde birden fazla konu olduğu gibi değişim dönüşüm gerektiren bir çok konu var. Bu, ayrı bir yayın konusu olur. Yaptığımız çalışma, sporun tüm etkenleri için herkesin hesap verebilir olduğu bir yapıyı içinde içinde yer alıyor. Sorumluluk sahibi herkesin rolünü açık bir biçimde ortaya koyacak. İnanıyorum ki Türk sporu için bir dönüm noktası, bir milat olacak. Tür sporundaki sürdürülemez durumun tüm yöneticiler farkında.” diyen Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin her branşta iddiası olduğunu vurguladı. Bakan Kasapoğlu, amacın Türkiye’nin iddiasını yükseltmek olduğunu ve bu sürecin 84 milyonu gururlandıracağını dile getirdi.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN ‘EMRE SAKÇI’ AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim el birliğiyle sporun tüm iyi yönlerini görülmektediracak, tabana yayacak, kültürünü yansıtacak ve bunların hepsini artırma sorumluluğumuz var. Yeni zamanda zengin olan bu potansiyeli görülmektedirmak için daha çok çabalayacağız. 

Gaziantep’te Türkiye’nin en modern ve en yüksek kapasiteli havuzunu açtık. Avrupa’da da 5. sırada. Buradan nice şampiyonumuz ve birincisimiz çıksın istedik. 1 ay önce açmamıza karşın Emre Sakçı burada dünya rekoru kırdı. Yüzme, bizim en fazla önem verdiğimiz branşlardan. Sonuçlarını da hep birlikte göze çarpıyor. Yakın gelecekte yüzmede daha çok başarı yaşayacağız. Buna inanıyoruz. Son 19 yılda yapılan tüm devrimlerin yansıması sporda görülüyor.”

“BAKANLIĞIN TOPLUMUN HER KESİMİNE HİTAP EDEN ETKİSİ VAR”

Gençlik ve Spor Bakanlığı toplumun tüm kesimlerine hitap eden etkisi var. Belde ve köylere kadar yaygın bir tesisleşme söz konusu. Devasa stadyumlar, semt sahaları, havuzlar, kortlar, gençlik merkezlerimiz var. Sayısı 400’e yaklaştı. Bu mühim bir insan kaynağı gerektiriyor. 65 bin çalışma arkadaşımız var. 10 bine yakın tesisin inşa edildiğini varsayarsak insan kaynağının takviyesini gerektiriyor. 4396 işçi, personel aldık. 25 gençlik ve spor uzmanı aldık. 250 tane antrenör aldık. Antrenör dostlarımızı sevgimizi gönderiyorum. Çabaları çok kıymetli. 11 beslenme uzmanı alacağız.”

Bakan Kasapoğlu, sporda genç istihdam anlayışları olduğunu altını çizerek liyakat anlamında şeffaf bir sürecin işleyeceğini ve sporda büyük değişim yaşadıklarını açıkladı. 

Başa dön tuşu