Gündem

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi , ekonomi haberleri bölümümüzde Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi

İstanbul Sultangazi’de 10 ayrı gruptan oluşan motosikletli kuryeler farkındalık maksadıyla kahvaltı programı düzenledi.

Kahvaltıda, kuryelerin çalışma saatleri ve trafikte yaşadıkları problemler konuşulurken bunun yanı sıra da motosiklet sevdalıları ile motosiklet kuryeliğine gönül veren vatandaşların kaynaştırılması hedeflendi.

Koronavirüs salgını ülkede hakim olduğu tarihten beri 200 kuryenin yaşamını yitirdiği söylendiği programda, trafik kazaları için ne gibi önlemlerin alınabileceği konuşuldu.

“HERKES BİZİ BİLSİN”

İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği başkanı Murat Tomris, “Bugün bütün motosiklet camiasını ve kulüp başkanlarını buraveyavet ettik. Çünkü bütün motosikletlilere burada eğitim vermek, bilgi aktarmak ve yeni kurulacak olan derneklerimizin faaliyetleri hususunda onları aydınlatmak istedik. Ayrıca bazı mobbing uygulayan firmaların kuryelere yapmış olduğu baskıları ve trafikte çektikleri sıkıntıları herkese anlatmaya çalıştık. Herkes bizi bilsin ve ne gibi dertlerimiz var, neler yaşıyoruz görsünler istedik” ifadelerini kullandı.

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi #1

“YAŞANILAN SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN SENDİKAMIZ ADIM ATTI”

Öz Taşıma İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Yasin Sevgili ise, “İstanbul’da hatta Türkiye’de bulunan tüm motosikletli kurye çalışanı dostlarımızın, poblemlerina ışık tutmak, yaşadıkları poblemleri çözmek için sendikamız bir adım attı ve bu derneklerle birlikte bugünkü organizasyonu gerçekleştirdik. Arkadaşlarımızla, önümüzdeki zamanda yasal hakları ve çalışma koşulları ile alakalı iyileştirmeler noktasında, işverenler ile birtakım temaslarımız ve bu hususta bazı görüşmelerimiz ile mücadelelerimiz olacaktır.

Bugün dostlarımızın buraya gelmeleri ile görmüş olduğumuz ışığın, önümüzdeki günlerde dostlarımızdan hizmet alanlar, çalıştıkları yerler, kendileri ve aileleri için çok iyi bir yere taşınacağını inanıyorum” şeklinde konuştu.

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi #2

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi #3

Sultangazi’de 720 motosikletli kurye, kahvaltıda bir araya geldi #4

Başa dön tuşu