Gündem

Süper Lig’de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig’de takımlar maça çıkamazsa ne olur?

Süper Lig’de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig’de takımlar maça çıkamazsa ne olur?, gündemdeki haberler bölümümüzde Süper Lig’de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig’de takımlar maça çıkamazsa ne olur? konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Süper Lig’de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig’de takımlar maça çıkamazsa ne olur? ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Süper Lig’de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig’de takımlar maça çıkamazsa ne olur?

Omicron varyantının etkilediği ve pozitif vaka sayılarında ciddi artış meydana geldiği Spor Toto Süper Lig’de bazı takımlar karşılaşmaların ertelenmesi yönünde talepte bulunmuştu. Her geçen gün vaka sayıları artmaya devam ederken sporseverler ise son durumu merak etmeye başladı. Peki Süper Lig’de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig’de takımlar maça çıkamazsa ne olur? İşte o soruların yanıtları…

SÜPER LİG’DE MAÇLAR OYNANACAK MI, ERTELENECEK Mİ?

Yeni varyantla birlikte Süper Lig’de Beşiktaş, Galatasaray, Adana Demirspor, Alanyaspor ve Antalyaspor gibi takımlarda vakaların görülmesi maçların ertelenmesi yönünde konuşmalara neden olsa da halen TFF aracılığıyla herhangi bir biçimde erteleme karar verilmedi. 

Bu sezon TFF aracılığıyla tertip edilen yeni talimatnameye göre koronavirüs pozitif vakalar sebebiyle maç erteleme durumu kaldırıldı. Erteleme kararının yalnızca. TFF’nin vereceği özel karara tabii olduğu ifade ediliyor. Konuyla alakalı tek karar mercii olan TFF halen bir erteleme kararı vermedi.

Süper Lig'de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig'de takımlar maça çıkamazsa ne olur?

SÜPER LİG’DE TAKIMLAR MAÇA ÇIKMAZSA NE OLUR?

TFF’nin koronavirüs erteleme kuralının 5. maddesinin 9. fıkrasında bulunan bilgide şu ifadelere yer verilmektedir.

Kulüplerin pozitif vakalar sebebiyle, futbolcu rakamının 9’un altına inmesi halinde, müsabakaya çıkamamaları ile anılan kulüpler ile ilgili hükmen mağlubiyet kararı verilir.” Yani şu an için herhangi bir takım yeterli futbolcu sayısına sahip olamadığı için maça çıkamazsa, 3-0 yenilmiş sayılacak.

Süper Lig'de maçlar oynanacak mı, ertelenecek mi? Süper Lig'de takımlar maça çıkamazsa ne olur?

Başa dön tuşu