Ethereum Haberleri

Tayland’da kripto para kazanç vergisi yüzde 15 oldu

Tayland’da kripto para kazanç vergisi yüzde 15 oldu, kripto haberleri bölümümüzde Tayland’da kripto para kazanç vergisi yüzde 15 oldu başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Tayland’da kripto para kazanç vergisi yüzde 15 oldu ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Tayland’da kripto para kazanç vergisi yüzde 15 oldu

2021 senesinde kripto paraların ciddi biçimde çoğalmasıyladevletler de kripto paralardaki potansiyeli gördü ve başta vergi olmak üzere regülasyon çalışmlarını hızlandırdı. Bu ülkelerden birisi olan ve her geçen gün kripto para madenciliğinin geliştiği Tayland’da bu alandaki kazanç vergisi de yüzde 15 oldu.

Ülke medyasından Bangkok Post’un maliye bakanlığından ismini vermediği bir insana dayandırdığı haberine göre; bu kanundan kripto para borsaları hariç tutulacak. Lakin bireysel yatırımcılar ve madencilik şirketleri ise yasaya tâbi olacak.

Haberde bunun bunun yanında, Gelir Departmanı’nın, 2021’de piyasa boyutunda mühim bir büyüme kaydedilmesinden sonra kripto para ticareti kontrol mekanizmasını güçlendirmeyi plânladığı yazıldı. Tayland’da devlet yetkilileri, gelir beyannamesinde vatandaşlardan kripto para gelirlerini de belirtmelerini talep etmişti.

Son zamanda bir çok kripto para şirketinin lisans aldığı ülkede, telekom devi JTS de, Bitcoin madenciliğine başlamıştı. Şirket 2024 yılına kadar 50 bin madencilik cihazına sahip olmayı amaçladığını belirtmişti.

Tayland, Çin yasaklarından sonra özellikle fiyatı ucuzlayan ikinci el madencilik cihazlarının en fazla satın alındığı ülkelerden biri olarak belirtiliyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu