Ekonomi Haberleri

TCMB beşinci müdahale büyüklüğünü açıkladı

TCMB beşinci müdahale ne kadar büyük olduğunu açıkladı , ekonomi haberleri bölümümüzde TCMB beşinci müdahale ne kadar büyük olduğunu açıkladı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. TCMB beşinci müdahale ne kadar büyük olduğunu açıkladı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

TCMB beşinci müdahale ne kadar büyük olduğunu açıkladı

TCMB beşinci müdahale büyüklüğünü açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 17 Aralık’ta yaptığı beşinci doğrudan döviz satışı müdahalesinin ne kadar büyük olduğunu 2,12 milyar dolar olarak açıkladı.

17 ARALIK MÜDAHALESİ 2,12 MİLYAR DOLAR

TCMB, 1 Aralık’ta Ocak 2014’ten sonra ilk kez döviz satış müdahalesi gerçekleştirmeye başlamıştı. Merkez Bankası, 17 Aralık’ta piyasaya doğrudan 2,12 milyar dolarlık döviz satışı gerçekleştirildi.

TCMB beşinci müdahale ne kadar büyük olduğunu açıkladı #1

5 MÜDAHALENİN BÜYÜKLÜĞÜ 7,28 MİLYAR DOLAR

TCMB 1 Aralık’taki ilk döviz müdahalesinde 844 milyon dolar, ikinci müdahalesinde 504 milyon dolar, üçüncü müdahalesinde 687 milyon dolar, dördüncü müdahalesinde ise 3,12 milyar dolarlık döviz satmıştı. Bugün açıklanan 2,12 milyar dolarlık beşinci müdahalenin ardından aralık ayında yapılan beş müdahalenin ne kadar büyük olduğunun 7,28 milyar dolara yükseldiğini bilgisi verildi.

Başa dön tuşu