Gündem

Telefonların arama yapmasını engelleyen Google hatası

Telefonların arama yapmasını engelleyen Google hatası , ekonomi haberleri bölümümüzde Telefonların arama yapmasını engelleyen Google hatası başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Telefonların arama yapmasını engelleyen Google hatası  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Telefonların arama yapmasını engelleyen Google hatası

Telefonların arama yapmasını engelleyen Google hatası

Google, bazı Android telefon modellerinin yeni bir hatadan etkilendiğini açıkladı. Google uygulamasından kaynaklı hata, telefonların arama yapmasını yahut almasını engelliyor.

Bir Google topluluk yöneticisi yaptığı bilgilendirmede, “Android’deki Google Arama uygulamasında yapılan en son güncellemeden sonra, belirli cep telefonlarının kullanıcıları arama almakta ve arama yapmakta zorluk çekiyor.” dedi.

SORUN GÜNCELLEMEYLE ÇÖZÜLDÜ

Şirket, etkilenen Android cihazlarda bilinen sorunu çözmek için yeni bür güncelleme paylaştı ve sorunun kaynağını araştırmaya başladı.

Bunun yanında, Google Android uygulamasının dünya çapında 5 milyardan fazla yüklemeye sahip olduğu göz önüne alındığında, otomatik güncellemeler açık olsa bile, kullanıcıların bir kısmı olabileceken bu hatadan hala etkileniyor.

Google uygulamasının telefonunuzda en son sürümünün yüklü olduğundan emin olmak için, şu adımları izleyin:

  • ‘Google Play’de ‘Google’ uygulamasını arayın (yahut buraya tıklayın ).
  • Güncelle düğmesine dokunun.

google

LG MODELLERİ DAHA ÇOK ETKİLENDİ

Google, söz konusu hatadan etkilenen Android telefon modellerini paylaşmasa da hafta sonu gelen kullanıcı raporları yalnızca LG G7, LG G7 ThinQ, LG V40 ThinQ ve LG Q70 gibi LG cihazlarını içeriyor.

Eğer siz de söz konusu arama sorunundan etkileniyorsanız ve güncelleme de çare olmadıysa, Google uygulamasını geçici olarak kaldırabilirsiniz.

Başa dön tuşu