Gündem

Telegram, 1 milyar indirme sayısına ulaştı

Telegram, 1 milyar indirme sayısına ulaştı , ekonomi haberleri bölümümüzde Telegram, 1 milyar indirme sayısına ulaştı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Telegram, 1 milyar indirme sayısına ulaştı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Telegram, 1 milyar indirme sayısına ulaştı

Telegram, 1 milyar indirme sayısına ulaştı

WhatsApp’ın şubat ayında yürürlüğe girecek yeni gizlilik anlaşmasiyle verileri Sosyal paylaşım sitesi Facebook ile paylaşacak olması, son haftalarda tüm dünyanın gündeminde.

Son günlerde WhatsApp’ın kan kaybetmesiyle Signal ile birlikte en fazla indirilen uygulamalar arasında yer alan Telegram, yeni kullanıcılar kazanmaya devam etmekte.

Özellikle Rusya’da en fazla tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, dünya çapında 1 milyardan fazla indirilen uygulamalar arasına katıldı

EN ÇOK İNDİRİLEN 15. UYGULAMA

Telegram, 1 milyar indirme başarını aşmasıyla dünyanın en fazla indirilen 15. uygulaması olmayı başardı.

Listedeki diğer uygulamalar içinde WhatsApp, Messenger, Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Instagram, Snapchat, Spotify ve Netflix yer alıyor.

telegram

EN BÜYÜK PAZARI HİNDİSTAN

Telegram için en büyük kullanıcı pazarını, tıpkı WhatsApp gibi Hindistan oluşturuyor.

Uygulamanın en fazla indirildiği ülke (yüzde 10 oranla) Hindistan olurken, bu ülkeyi yüzde 8’lik bir oranla Rusya ve Endonezya izliyor.

Ayrıca uygulamanın indirme sayısındaki en büyük artış 2021’in ilk yarısında yaşanmıştı.

Telegram, bu sürede ortalama 214.7 milyon indirmeye ulaşmıştı ve bu sayı, 2020’nin ilk yarısına kıyasla yüzde 61’lik bir artışa denk gelmişti.

Başa dön tuşu