Gündem

Tesla, tüm dünyada otomobil fiyatlarını düşürdü

Tesla, tüm dünya çapında otomobil fiyat aralıklarını düşürdü , ekonomi haberleri bölümümüzde Tesla, tüm dünya çapında otomobil fiyat aralıklarını düşürdü başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Tesla, tüm dünya çapında otomobil fiyat aralıklarını düşürdü  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Tesla, tüm dünya çapında otomobil fiyat aralıklarını düşürdü

Tesla, tüm dünyada otomobil fiyatlarını düşürdü

Tesla, geçtiğimiz hafta Çin’de elektrikli otomobil fiyat aralıklarını üç aydan kısa bir süre içinde ikinci kez indirerek fiyat yarışıne girdi. Şirketin bu hamlesi, ülkedeki satışların düşük seyretmesinin ardından geldi.

Cuma günü Tesla, Çin’deki Model 3 ve Model Y arabalarının tüm versiyonlarının fiyat aralıklarını yüzde 6 ila yüzde 13,5 oranında düşürdü.

Tesla, ABD ve Avrupa’da da düşüşe gitti

Tesla, ABD ve Avrupa’da sıfır otomobil fiyat aralıklarında ciddi indirimlere imza attı. Misal verilecek olursa Tesla’nın en ucuz otomobili Model 3 RWD, 46 bin 990 dolardan 43 bin 990 dolara düştü.

Tesla Model Y Long Range versiyonunun fiyatı ise 65 bin 990 dolardan, 52 bin 990 dolara kadar düştü.

Tesla’nın Türkiye’ye geleceğinin konuşulduğu şu günlerde, bu gelişme ülkemizdeki Tesla fiyat aralıklarını da etkileyebilir.

tesla

Çinli müşteriler tepki göstermişti

Hafta sonu otomobil üreticisinin galeri ve sevkiyat merkezlerine toplanan yüzlerce Tesla sahibi, otomobil devinin üç ayda ikinci kez fiyat indirimi yapmasını protesto etti.

İndirimlerden hemen önce Tesla satın alan yüzlerce kişi, fazla para verdiklerini gerekçe göstererek para iadesi istedi.

Protesto gösterilerinin ardından açıklama yapan Tesla, en son fiyat indiriminden önce araç satın alan müşterilere herhangi bir ödeme yapılmayacağını dile getirdi.

Başa dön tuşu