Gündem

TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı

TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı , ekonomi haberleri bölümümüzde TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı

TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı

Son zamanlarda gizlilik poblemleriyla gündeme gelen Çin merkezli sosyal platform platformu TikTok, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam etmekte.

ABD’nin baskılarından kuvvetli bir biçimde çıkan kısa video uygulaması, aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısını geride bıraktı.

Çin merkezli şirket, Temmuz 2020’den bu yana yüzde 45’lik bir artışa imza atarak özellikler genç kullanıcıların yeni gözdesi oldu.

Şirket yaptığı teşekkür açıklamasında; ABD, Avrupa, Brezilya ve Güneydoğu Asya bölgelerinin TikTok için en büyük pazarlar olduğunu dile getirdi.

KULLANICI SAYISI KATLANARAK ARTTI

TikTok verilerine göre, Ocak 2018’e ortalama 55 milyon olan kullanıcı sayısı, Aralık 2018’de 271 milyona, Aralık 2019’da 508 milyona, Temmuz 2020’de 689 milyona ve Eylül 2021’de 1 milyara ulaştı.

TikTok, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı #1

Tiktok her ne kadar bi hayli hızlı büyüse de Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un, dünya çapında hala 2,9 milyar aktif kullanıcısı yer alıyor. Bu nedenle, markanın önderliğe yükselebilmesi için epey yol katetmesi gerekiyor.

Başlangıçta maksimum 15 saniyelik videolar prensibi üzerine kurulan platform, daha kapsamlı bir kitleyi kendine çekmek ve YouTube ile rekabet edebilmek için sınırı 60 saniyeye, ardından 3 dakikaya çıkarmıştı.

TikTok, şimdilerde gelirlerini artırmanın yeni yollarını arıyor. Uygulama, Ağustos 2021’in sonunda; kullanıcıların uygulamada sunulan ürünleri doğrudan satın almalarını sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sunmuştu.

Başa dön tuşu