Gündem

Tim Cook: Kripto paralarla ilgileniyorum

Tim Cook: Kripto paralarla ilgileniyorum , ekonomi haberleri bölümümüzde Tim Cook: Kripto paralarla ilgileniyorum başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Tim Cook: Kripto paralarla ilgileniyorum  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Tim Cook: Kripto paralarla ilgileniyorum

Tim Cook: Kripto paralarla ilgileniyorum

Son zamanlarda, büyümeye devam eden kripto para piyasasına olan kurumsal ilgi artıyor.

Tesla, MicroStrategy ve PayPal gibi dev şirketler, özellikle Bitcoin’e ciddi yatırımlar yaparken, Apple CEO’su Tim Cook’tan yeni açıklamalar geldi.

TIM COOK: YATIRIM YAPIYORUM

Tim Cook, bireysel olarak kripto paralara yatırım yaptığını açıklarken, hangilerini tercih ettiğini söylemedi.

Apple’ın kripto para teknolojisine bir noktada dahil olabileceğinin sinyalini veren Cook, “Apple, ürünlerini kripto para ile satmayacaktır.” dedi.

Cook, “Çok farklı ürünlerin olduğu bir sepet yapmak mantıklı geliyor. Lakin yatırım tavsiyesi vermiyorum.” dedi.

Bu yatırımları bireysel olarak yaptığını söyleyen Apple CEO’su, yatırımların şirket politikalarıyla bir ilgisinin olmadığını dile getirdi.

tim cook

Tim Cook, her ne kadar Apple’ın kripto para ile ürün satmayacağını açıklasa da geçmişteki bazı gelişmeler, şirketin kripto paralara olan ilgisini gösteriyor.

Apple’ın Cüzdanlar, Ödemeler ve Ticaret Bölümü aracılığıyla yayına giren mayıs ayındaki bir iş ilanına göre şirket, başvuracak bireylerin kripto para hususunda 5 yıl yahut daha uzun bir deneyime sahip olmasını istiyor.

2 trilyon dolardan fazla piyasa değeri olan Apple’ın kripto para hususunda deneyimi olan yönetici araması, gelecek planları ile ilgili bize ipucu veriyor.

Misal verilecek olursa şirket, gelecekte kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul edip dijital cüzdanlarına ekleyebilir. Lakin şirketin, bu paraları kesin olarak kabul edip etmeyeceği halen belli değil.

Başa dön tuşu