Kripto Haberleri

Tim Cook: Kripto param var ama Apple’ın yok

Tim Cook: Kripto param var ama Apple’ın yok, kripto para haberleri bölümümüzde Tim Cook: Kripto param var ama Apple’ın yok başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Tim Cook: Kripto param var ama Apple’ın yok ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Tim Cook: Kripto param var ama Apple’ın yok

Son zamanda dev teknoloji şirketlerinin kripto paraya yer verip vermedikleri çok merak ediliyor. Özellikle alakalı kriptonun bir anda sıçrama yapması yatırımcıları adeta dört köşe yapıyor. Amazon ve Wallmart iddiaları ile sıçrama yapan piyasanın yalanlama ile dibe vurması buna en iyi örnek. 

Apple’ın Bitcoin birikimi var mı?

En araştırılan sorulardan birisi Apple’ın kripto para birikimi olup olmadığı yahut ödeme sistemlerine dahil edip etmeyeceği. Bugüne kadar resmi bir açıklama gelmemişti fakat Tim Cook dolaylı olarak yanıt verdi. 

Bir etkinlikte konuşan Cook, birden fazla alana şahsi olarak yatırım yaptığını ve kripto paraların da sepetinde olduğunı açıkladı. Bunun yanında şifrketinın 200 milyar dolarlık birikimini kripto paralara yatırım için kullanmayacağını kelimelerine ekledi. Yani mobil ödeme seçenekleri içinde kripto paralar yer almayacak. 

Cook yakın dönem kavramını özellikle dile getiriyor zira ilerleyen dönemler için olabileceken farklı planlar gündeme gelebilir zira kripto paralar bi hayli hızlı bir biçimde ödeme sistemlerine entegre olmaya başladı ve bundan uzak kalmak pek olabilecek olmayabilir. 
 

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu