Ethereum Haberleri

Togg, Avalanche’ı geliştiren Ava Labs ile iş birliğine gitti

Togg, Avalanche’ı geliştiren Ava Labs ile iş birliğine gitti, kripto haberleri bölümümüzde Togg, Avalanche’ı geliştiren Ava Labs ile iş birliğine gitti başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Togg, Avalanche’ı geliştiren Ava Labs ile iş birliğine gitti ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Togg, Avalanche’ı geliştiren Ava Labs ile iş birliğine gitti

USECASE Mobility® yaklaşımı ile mobiliteyi bir adım öteye taşıyarak otomobilden fazlasını üretmek üzere yola çıkan Togg, blok zinciri teknolojileri hususundaki stratejik partner arayışını tamamlayarak Avalanche blok zinciri platformunu geliştiren; güvenilir, bi hayli hızlı, teknolojik ve Ar-Ge’ye önem veren bir platform olan Ava Labs ile iş birliğine adım attı.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital ekonominin karakterinin arttığını altını çizerek “İlk gündn beri Togg kullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanan bireylerin deneyimini başka bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine müdahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek” dedi.

Değişen kullanıcı beklentilerine paralel olarak mobil telefonlarda son 15 yılda yaşanan değişim otomotivde yaşanıyor. Togg, IoT ve M2M iletişim teknolojileri ile blok zinciri altyapısını birleştirerek mobilite dünyasında bu değişime önderlik ediyor.

Intermodal olarak adlandırılan karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi aracılığıyla kullanıcılar farklı ulaşım çözümleri tercih ederek seyahat etme olanağı sahip olacak. Kullanıcılar, Togg akıllı cihazlarını önceden rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonra scooter ile yolculuğa devam edebilecek veya çevredeki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu ürün ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı cihazın kullandığı blok zinciri teknolojisi ve akıllı kontratlar ile bi hayli hızlı ve güvenli bir biçimde işlem yapabilecek. Ayrıca araçta yapılan bakım ve değişen parçalar blok zinciri üzerinde tutulacak, böylece güvenilir bir ikinci el piyasası oluşacak.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Togg’un mobilitenin geleceğine şekil verirken en ideal blok zinciri platformunu tercih ettiğini dile getirdi ve “Avalanche, tamamlanma süresi yönünden blok zinciri üzerinde en bi hayli hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmak ve iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Togg Hakkında

Togg, düşüncesi mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek global USECASE MOBILITY® markasıdır. 25 Haziran 2018’de kurulan Togg, Anadolu Grubu Holding A.Ş., BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Zorlu Holding A.Ş. ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin güç birliğiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Gemlik’teki tesislerinde üretime başlayacağı 2022 yılı saygınlığıyla Avrupa’nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk SUV üreticisi olacak Togg, elektrikli ve ilişkili yeni nesil otomobiller geliştirip, bu otomobiller etrafında bir mobilite ekosistemi oluşturmaktadır. Şirket, akıllı ve ilişkili otomobiller etrafında oluşturduğu ekosistem içerisinde yeni teknolojiler, hizmetler, kullanıcı tecrübeleri ve yeni iş modelleri geliştirmektedir.

Togg, 2030 yılına kadar ortak platformda elektrikli ve ilişkili 5 farklı model üreterek, 1 milyon üretim adedine ulaşmayı hedeflemektedir.

Ava Labs Hakkında

Ava Labs, blok zinciri endüstrisindeki en bi hayli hızlı akıllı anlaşmaler platformu olan Avalanche’da merkeziyetsiz uygulamaları kurmayı kolay bir hale getirir. İnsanların, dünyanın tüm varlıklarını, tek bir açık, programlanabilir blok zinciri platformunda basit bir şekilde ve özgürce dijitalleştirmelerini olabilecek kılar.

Ava Labs, vizyonunu gerçekleştirmek için Wall Street’ten yetenekler getiren Cornell Üniversitesi bilgisayar mühendisleri aracılığıyla kuruldu. Şirket, Andreessen Horowitz öncülüğünde bir yatırımcı grubundan yatırım aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu