Kripto Haberleri

Togg ile Ava Labs (AVAX) arasında iş birliği!

Togg ile Ava Labs (AVAX) içinde iş birliği!, kripto para haberleri bölümümüzde Togg ile Ava Labs (AVAX) içinde iş birliği! başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Togg ile Ava Labs (AVAX) içinde iş birliği! ile alakalı tüm yanıtlar yazımızda..

Togg ile Ava Labs (AVAX) içinde iş birliği!

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Togg ile ilgili bahsederken şirketin bir otomobil şirketi olmadığını, büyük bir teknoloji şirketi olmayı vizyonuyla yola koyulduklarını sürekli olarak vurguluyordu. Çeşitli dijital çözümlerle otomobil deneyimini üst düzeyye çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyordu. Bu deneyimi dijital ekonomi çözümleriyle birleştirmek için mühim bir adım atıldı. Avalanche blockchain platformunu ve AVAX kripto para birimini geliştiren Ava Labs ile TOGG içinde iş birliği anlaşması imzalandı.

Emin Gün Sirer aracılığıyla kurulan Ava Labs bundan böyle Togg için blockchain teknolojileri geliştirecek. Togg’a özel bir platform oluşturulacak. Togg sahibi olmayan bile bu platformdan yararlanabilecek.

Avalanche blockchain teknolojisi ne işe yarayacak?

Intermodal olarak adlandırılan karma modele sahip Togg Navigasyon sistemi aracılığıyla kullanıcılar farklı ulaşım çözümleri tercih ederek seyahat etme olanağı sahip olacak. Kullanıcılar, Togg akıllı cihazlarını önceden rezerve edilmiş şarj istasyonunda park ettikten sonra scooter ile yolculuğa devam edebilecek veya çevredeki kahveciden kahvesini alabilecek. Bu ürün ve hizmetler karşılığında da Togg akıllı cihazın kullandığı blockchain teknolojisi ve akıllı kontratlar ile bi hayli hızlı ve güvenli bir biçimde işlem yapabilecek. Ayrıca araçta yapılan bakım ve değişen parçalar blockchain üzerinde tutulacak, böylece güvenilir bir ikinci el piyasası oluşacak.

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, mobilite dünyasında dijital ekonominin karakterinin arttığını altını çizerek “İlk günden bu yana Togg kullanıcıları için yeni nesil dijital mobilite çözümleri geliştiriyoruz. Ava Labs’la yaptığımız iş birliği de Togg kullanan bireylerin deneyimini başka bir noktaya taşımak üzerine kurgulanıyor. Tüm mobilite ekosistemine müdahil olan iş ortakları, Togg kullanıcıları ve hatta Togg sahibi olmayan kullanıcılar da bu platformdan yararlanabilecek” dedi.

Ava Labs CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Togg’un mobilitenin geleceğine şekil verirken en ideal blockchain platformunu tercih ettiğini dile getirdi ve “Avalanche, tamamlanma süresi yönünden blockchain üzerinde en bi hayli hızlı akıllı kontratlara sahip ve küresel çapta ölçeklenebilir uygulamalarda kullanılabiliyor. Togg’un vizyonunu gerçekleştirmesine destek olmak ve iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Eposta ile ın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.
:

Başa dön tuşu