Altcoin Haberleri

Toyota, C+pod satışlarını Japonya’da herkese açtı

Toyota, C+pod satışlarını Japonya’da herkese açtı , ekonomi haberleri bölümümüzde Toyota, C+pod satışlarını Japonya’da herkese açtı başlıklı haberi siz kıymetli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Toyota, C+pod satışlarını Japonya’da herkese açtı  ile alakalı tüm detaylar paylaşımımızda..

Toyota, C+pod satışlarını Japonya’da herkese açtı

Toyota, C+pod satışlarını Japonya'da herkese açtı

Geçen yıl sınırlı sayıda kullanıcılara sunulan C+pod, şimdi daha kapsamlı müşteri kitlesine sunularak mobilite gereksinimlerine yanıt verecek.

Japonya’da tüm kurumsal müşteriler ve belediyelerin bunun yanında, artık bireysel müşteriler de aracı satın alabilecek.

Çevre dostu iki kişilik bir elektrikli araç olan C+pod, ufak bir otomobilden daha kompakt boyutlara sahip ve günlük kısa mesafelerle seyahat eden kullanıcılar için bir mobilite seçeneği olarak tasarlandı.

C+pod’un hedef kitlesi içinde gençler, yeni araç kullanmaya başlayan kullanıcılar yahut otomobille sürüş yapmaktan çekinen yetişkinler gibi profiller yer alıyor.

toyota cpod

C+POD TEKNİK DETAYLAR

Kolay kullanımı, çevre dostu olması ve ultra kompakt gövdesine rağmen araç, kapsamlı güvenlik ve emniyet donanımlarıyla kullanıcılar aracılığıyla bi hayli olumlu tepkiler aldı.

2,490 milimetre (mm) uzunluğu, 1,290 mm alanı ve 1,550 mm yüksekliğiyle aracın dönüş çapı 3,9 metre olarak bilgisi verildi.

Bunun yanında dar alanda rahatça manevra yapabilen C+pod, tek şarjla 150 kilometre menzile sahip.

2 kişilik C+pod’un 9,06 kWs’lık lityum iyon bataryası 5 saatte tamamen doldurulabiliyor. Ayrıca C+pod, önünde bulunan girişle 10 saate kadar güç kaynağı olarak da kullanılabiliyor.

Maksimum 60 km/s hıza ulaşabilen C+pod’un ağırlığı ise 670 kilogram olarak açıklamaldu.

cpod

toyota cpod

toyota cpod

Başa dön tuşu