Gündem

TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek!

TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek!, gündemdeki haberler bölümümüzde TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek!

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Genel Başkan Yardımcısı Ali Kaya, Konya’da federasyon üyesi market zinciri sahipleri ve dernek başkanlarıyla buluştuklerini dile getirdi.

Ekonomide gelişmelere yönelik değerlendirme yaptıklarını ifade eden Kaya, “Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve rafta fiyat aralıkların geri gelmesiyle alakalı değerlendirmede yer alıyoruz. Şu an zaten yerel marketlerin birçoğu fiyat aralıkları indirdi. Fabrikaları da zorluyoruz bu hususta.” diye konuştu.

“FİYATLAR BİR AY SONRA İNER”

Kaya, şu an yüzde 30’a varan indirimler yapıldığını altını çizerek şöyle sürdü:

“Bu zincirleme oluyor. Bir market düşüşe girdiğinde rekabet oluyor. Biri yağın fiyatını indirdiğinde diğeri de indirmeye başlıyor. Bu zincirleme, Türkiye’deki tüm marketler ister istemez indirmek zorunda kalıyor çünkü müşteri kaybına uğruyor. İlk fiyat aralıkları azaltan Konya oldu. Markette ürünlerin fiyatı ilk etapta yüzde 20-30 indi. Yani bir ay sonra yüzde 40 fiyat aralıkların aşağı ineceğini tahmin ediyoruz ve iddia da ediyorum. Şu anda yüzde 30’a yakın fiyatlar indi ve inmeye devam edecek. Bir aylık zamanda kurun böyle devam etmesiyle yüzde 40 daha iner. Buna temel gıda ve temizlik dahil.”

TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek!

“OCAK AYINDAKİ SİPARİŞLERİMİZİ İPTAL ETTİK”

Kaya, tüketicilerin zarar görmemesi için sektörün “zararına bile” faaliyet gösterdiğini dile getirdi.

Kaya, kurun dengelenmesiyle piyasanın normalleştiğini altını çizerek, “Ocak ayındaki siparişlerimizi iptal ettik, yani onlara da tepki gösterdik. Fiyatlarımızı yeni fiyata uyarlasınlar.” ifadelerini kullandı.

TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek!

5 LİTRELİK AYÇİÇEĞİ YAĞI 125 LİRADAN 90 LİRAYA DÜŞTÜ

Ayçiçeği yağı fiyat aralıklarının mutfaktaki ateşi en fazla gösteren ürün olduğunu vurgulayan Kaya, “Bu zamanda 116 liraya tedarik ettiğimiz ayçiçeği yağını 125’e satıyorduk. Şimdi Konya’da 28 şubesi olan marketlerimizde 90 liraya satılıyor. Çünkü piyasanın fiyat aralıkları düşürme adına ilk azaltan biz olduk.” dedi.

TPF Genel Başkan Yardımcısı tarih verdi! Market etiketlerindeki fiyatlar 40 düşecek!​​​​​​​

Başa dön tuşu