Gündem

Trabzonspor, Porto’nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti!

Trabzonspor, Porto’nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti!, gündemdeki haberler bölümümüzde Trabzonspor, Porto’nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti! konusunu siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk.. Trabzonspor, Porto’nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti! ile alakalı tüm bilgiler yazımızın detayında..

Trabzonspor, Porto’nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti!

Abdullah Avcı’nın takımın başına geçmesiyle birlikte savunma anlamında oldukça önemli gelişme kaydeden Trabzonspor, bu sezon ligde çıktığı 19 karşılaşmada kalesinde yalnızca 14 gol görerek ligin en az gol yiyen takımı oldu. Bu bağlamda savunmanın en kilit isimlerinden olan Edgar İe’nin sakatlanmasıyla birlikte o bölgeyi kaliteli bir isimle doldurmak isteyen bordo-mavili ekipte gündeme gelen isim ise Porto’nun stoperi Mbemba oldu.

MBEMBA’YI RADARINA ALDI

Bu sezon gösterdiği performansla takımının başarısında mühim rol oynayan Edgar İe, geçirdiği sakatlık sonrası sezonu kapatmıştı. Yıldız ismin yerine iyi bir isim alarak o bölgedeki değerini sürdürmek isteyen bordo-mavili ekibin kurmayları bir çok isimle görüşmelere başlarken gündeme gelen son isim Portekiz ligi personellerinden Porto’da top koşturan Mbemba oldu.

Trabzonspor, Porto'nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti!

SÖZLEŞMESİ SEZON SONUNDA BİTİYOR

Portekiz basınından O Jogo’nun haberine göre sezon sonunda oyuncunun anlaşmasi sona erecek olması sebebiyle şimdiden satarak gelir elde etmek isteyen Porto, Trabzonspor’a bu transfer için kolaylık sağlayabilir. 6 ay anlaşmasi kalan yıldız futbolcu için Trabzonspor’un bunun yanında Avrupa’dan bazı takımların da ilgisinin olduğu ifade ediliyor.

Trabzonspor, Porto'nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti!

TRABZONSPOR ELİNİ ÇABUK TUTMAK İSTİYOR

Bu sezon Porto takımında düzenli olarak top koşturan Mbemba, 20 karşılaşmada görev aldı ve performansı ile beğeni aldı. Portekiz ekibinden ayrılması gündemde olan isim için harekete geçen Trabzonspor yönetimi, bu transferi bir an önce bitirerek diğer bölgeler için arayışlara geçmek istiyor. Bu yıl transferleri erken açıklamasıyla futbol kamuoyu aracılığıyla takdir edilen bordo-mavililerin Mbemba için kısa bir sürede sonuca ulaşması, olumsuz sonuç durumunda ise diğer alternatiflere yönelmesi bekleniyor.

Mbemba’nın güncel piyasa değeri ise 15 milyon Euro.

Trabzonspor, Porto'nun yıldız stoperi Mbemba için harekete geçti!

Başa dön tuşu