Ethereum Haberleri

Tron kurucusu Justin Sun: Büyük bir ülke TRX’i yasallaştıracak

Tron kurucusu Justin Sun: Büyük bir ülke TRX’i yasallaştıracak, kripto haberleri bölümümüzde Tron kurucusu Justin Sun: Büyük bir ülke TRX’i yasallaştıracak başlıklı haberi siz değerli okurlarımız için araştırmaya koyulduk. Tron kurucusu Justin Sun: Büyük bir ülke TRX’i yasallaştıracak ile alakalı tüm detaylar yazımızda..

Tron kurucusu Justin Sun: Büyük bir ülke TRX’i yasallaştıracak

Tron’un kurucusu Justin Sun, büyük bir ülkenin yakında zamanda TRX’i ve Tron ekosistemindeki token’ları ödeme aracı olarak yasallaştıracağını dile getirdi.

Sun, Twitter hesabından yaptığı bilgilendirmede, “Büyük bir ülke, yakında zamanda TRX’i ve ekosistem token’larını ödeme aracı olarak yasallaştıracak. Devletin TRX’i mal ve hizmetlerde geçerli bir ödeme şekli olarak tanıyacağı manasına gelen bu durum, Tron ve diğer dijital para birimlerinin meşruiyeti ve sıklıkla benimsenmesi için ileriye doğru atılan büyük bir adımdır.” dedi.

Sun’ın açıklamasının ardından TRX’in fiyatı yüzde 3 oranında kısa süreli ufak bir artış yaşadı. TRX, 21.15 itibari ile 0.063 dolardan işlem görüyor.

Sun’ın tweet’leri, TRX’in El Salvador’un Bitcoin ile yaptığı gibi bir resmi para olmayacağını gösteriyor. Sun, her ne kadar ‘legal tender’, yani resmi para ifadesini kullanmış olsa da ardından buna açıklık getirdi. Tron’un kurucusu, üçüncü tweet’inde TRX’in ödeme aracı olarak tanınacağını dile getirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Başa dön tuşu